INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CEHIA

VIDEO SPARTA PRAGA. Nicolae Stanciu, tot mai bun în Cehia » Pasă de gol în victoria categorică de azi + ce au făcut Niță și Vătăjelu

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 aprilie 2018 18:06

Nicolae Stanciu continuă seria evoluțiilor bune din Cehia. Azi, românul a oferit o pasă de gol în victoria Spartei Praga cu rivala din oraș, Dukla Praga, scor 3-0.

Sural a deschis scorul pentru Sparta Praga în minutul 3, avantajul fiind majorat în minutul 14. Stanciu a verticalizat superb pentru Plavsici, care a finalizat cu sânge rece. VIDEO

Golul 3 al Spartei Praga a venit în minutul 80, fiind reușit de Sural.

Nicolae Stanciu a fost pe teren 80 de minute, în timp ce Florin Niță și Bogdan Vătăjelu au fost integraliști.

Stanciu traversează o formă bună de la venirea la Sparta, unde a reușit deja 3 goluri și 3 pase decisive în 6 meciuri oficiale.

Sparta Praga se află pe locul 6 în Cehia, cu 39 de puncte, însă e la doar două lungimi de locul 3.