FOTBAL  »  AMICALE  »

Amical spectaculos între două formații din Liga 1 » Au fost ratate două penalty-uri!

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 octombrie 2017 18:18

Astra și Juventus București au încheiat la egalitate meciul amical disputat duminică în Colentina, scor 2-2, însă giurgiuvenii au ratat două penalty-uri.

Băjenaru a deschis scorul pentru bucureșteni în minutul 16, însă Nyuiadzi a egalat în minutul 45 pentru astrali, înainte ca Stoenac să-i aducă din nou în avantaj pe cei de la Juventus. Abang a stabilit scorul final în minutul 65.

Le Tallec și Chipirliu au ratat lovituri de la 11 metri pentru trupa antrenată de Edi Iordănescu.

Juventus este pe ultimul loc în Liga 1, cu doar 4 puncte, fiind singurul club din primul eșalon fără victorie în primele 13 meciuri. De cealaltă parte, Astra este pe locul al patrulea, cu 23 de puncte și cu șanse importante de a juca în play-off la finalul sezonului regulat.

Echipele de start:

Juventus: Drăghia – Beţa, Benga, Wallace, Carabela – Călinţaru, Bărbulescu, Mihăescu, C. Petre – Băjenaru, Măzărache
Au mai intrat: Brie – Morariu, Dima, Cazan, Lungu, Sesar, Dzalamidze, Stoenac, Ţâră
Antrenor: Marin Barbu

Astra: Lazăr – Belu, Polczak, Bejan, Stan – Seto, Mrlzjak – Nyuiadzi, Moise, Marquinhos – Le Tallec
Au mai evoluat: Boşneag – Butean, Erico, Radunovic, Dandea, Vâlceanu, Biceanu, V. Gheorghe, Chipirliu, Abang
Antrenor: Edward Iordănescu