FOTBAL  »  AMICALE  »  PREGĂTIRE

Amicale tari pentru echipele din Liga 1 » Rezultatele de astăzi

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 ianuarie 2017 20:22

Dinamo, Pandurii, FC Botoșani și CFR Cluj au disputat astăzi meciuri amicale.

Dinamo a câștigat al doilea meci amical din cantonamentul jucat în cantonamentul din Spania, 1-0 cu liderul din Zweite Bundesliga, Eintracht Braunschweig (detalii AICI), gol Palici, însă echipa antrenată de Ioan Andone nu este unica formație din Liga 1 care disputat meciuri de pregătire astăzi.

Pandurii Târgu-Jiu a remizat cu rușii de la Krîlia Sovetov Samara (locul 12 din prima ligă rusă), scor 2-2, în cantonamentul din Antalya. Pentru echipa antrenată de Flavius Stoican au marcat Pârcălabu din penalty, în minutul 43 și Surugiu, în minutul 76.

Echipele folosite de Flavius Stoican:

Repriza I: Stanca – Brînzan, Ene, Ilie, Bușu , Zaina, Stana (min. 15 Tudor), Pîrcalabu, Dănăricu, Trifu (min. 33 Hlistei), Mărgărit

Repriza a II-a: Daniel Popescu (min. 70 Răzvan Negrilă) – Trocan, Tătaru, David (min. 55 Hlistei), Cosmin Mihai, Tudor (min. 55 Zaina, min. 75 Yasin Hamed), Erico da Silva, Surugiu, Păcurar, Firţulescu, Dodoi

FC Botoșani a învins Slovan Bratislava (locul 3 din Slovacia), scor 1-0, într-o partidă jucată tot în Antalya. Unicul gol al meciului a fost marcat de Mihai Roman, în minutul 33.

Echipa de start folosită de Leo Grozavu:

Albuţ – Patache, Miron, Cucu, Popovici – Vaşvari, Cârstocea – Roman, L. Fulop, Buş – Elek

CFR Cluj s-a impus în fața ungurilor de la Mezőkövesd-Zsóry, scor 4-1. Pentru clujeni au marcat Gomelt, în minutul 26, Păun, în minutele 47 și 72 și Neagu din penalty, în minutul 70.