FOTBAL  »  AMICALE  »  CFR CLUJ

Ce a făcut CFR Cluj în prima partidă de verificare din Cipru » Echipa utilizată de Miriuță

Articol de GSP - Publicat marti, 17 ianuarie 2017 17:05

CFR Cluj s-a impus astăzi în prima partidă de verificare din stagiul de pregătire din Cipru.

Clujenii s-au impus în fața rușilor de la FC Ufa  cu 2-0, golurile fiind reușite de Cristi Bud, în minutul 45, și Omrani, în minutul 85.

Echipa folosită de Vasile Miriuță: Mincă, Camora, Mureșan, Larie, Peteleu, Sorsa, Deac, Nascimento, Nouvier, Bumba, Bud

Pe parcursul partidei au mai intrat Marc, Juan Carlos, Chiriță, Horj, Gomelt, Tiago Lopes și marcatorul celui de-al doilea gol, Omrani.