FOTBAL  »  AMICALE  »  CONCORDIA CHIAJNA

Dan Alexa a debutat azi pe banca Concordiei » Ce au făcut ilfovenii în primul amical al iernii

Articol de GSP - Publicat joi, 19 ianuarie 2017 19:45

Concordia Chiajna a remizat astăzi cu Neftchi Baku, scor 1-1, în prima partidă de verificare disputată în stagiul de pregătire din Antalya.

Golul ilfovenilor a fost reușit de Răducanu, în minutul 55, din pasa nou-venitului Ovidiu Herea.

Echipa utilizată de Dan Alexa în prima repriză: Bălgrădean, Albu, Melinte, Bucurică, Feussi, Roșu, R. Costin, Grădinaru, Ciobanu, Cristescu, Pena.

Echipa din mitanul secund: Drăghia, Asanache, Bărboianu, Dobrosavlevici, Novacek, Munteanu, Serediuc, Herea, Fota, Răsdan, Răducanu

În cantonamentul din Turcia, Concordia urmează să mai dispute alte trei partide de verificare, după cum urmează:

21 ianuarie: Concordia Chiajna - Kuban Krasnodar (Rusia)
23 ianuarie: Concordia Chiajna - Kyran Shymkent (Kazahstan)
25 ianuarie: Concordia Chiajna - Beroe Stara Zagora (Bulgaria)