FOTBAL  »  AMICALE  »  DINAMO

FOTO "Cîinii" s-au jucat cu ocaziile şi cîştigă la limită » Dinamo - Stalybridge Celtic 2-1

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 iulie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 04 iulie 2014 21:49

După două victorii la scor în cantonamentul din Anglia, Dinamo a învins la limită pe Stalybridge Celtic, 2-1, echipă de liga a 6-a.
Britanicii au înscris imediat după pauză, iar "cîinii" au egalat prin Elton (66). Lazăr a marcat golul victoriei în 3 minute mai tîrziu. Flavius Stoican a apelat la titulari din minutul 60 şi roş-albii au ratat în ultimul sfert de oră cîteva ocazii mari.

Min 60 -
Stoican schimbă formula: Bălgrădean - L. Rus, Durimel, Ad. Popa II, Fai - Bărboianu, Boubacar, Elton - Lazăr, Bilinski, Gavrilă
Min 47 - Gol Stalybridge! 0-1. Williams profită de o greşeală în defensiva "cîinilor" şi înscrie
Pauză
Min 44 -
Krausz reia slab o centrare a lui Velici
Min 39 -
Lemac scapă singur cu portarul, după o pasă a lui Krausz, dar ratează
Min 24 -
Atacat dur de un adversar, Miranda sare la bătaie şi e calmat cu greu. Stoican, foarte nervos, profită de întrerupere şi intră pe teren să-i arate lui Velici cum ar trebui să se poziţioneze.
Min 10 -
Samoilă intervine excelent în faţa unui adversar, în poziţie unu la unu
Min 5 - Miranda e lovit dur de un adversar şi are nevoie de îngrijiri medicale. Revine pe teren după două minute