FOTBAL  »  AMICALE  »  DINAMO - DOMZALE 3-2

FOTO Dinamo învinge NK Domzale, într-un meci cu 5 goluri! Rivaldinho a adus victoria "câinilor", 3-2

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 iulie 2017 19:23

Dinamo a câștigat al cincilea amical din cantonamentul sloven după ce a învins NK Domzale, scor 3-2, și a ajuns astfel la trei înfrângeri și două victorii în pregătiri.

"Câinii" au deschis scorul rapid prin Hanca, în minutul 13, iar patru minute mai târziu roș-albii au majorat diferența prin Nemec, din pasa lui Romera. Slovenii au revenit în joc în minutul 33, când Zuzek a marcat cu o lovitură de cap, iar patru minute mai târziu Gacan l-a învins pe Brănescu tot cu o lovitură de cap.

Titular, Rivaldinho a marcat golul care a adus victoria trupei lui Cosmin Contra, în minutul 80.

DINAMO - NK DOMZALE 3-2
Au marcat: Hanca 13, Nemec 17, Rivaldinho 80 / Zuzek 33, Gacan 37

DESFĂȘURAREA LIVETEXT A MECIULUI:

Final de meci, Dinamo învinge NK Domzale cu 3-2!
min 84 -
O minge respinsă de Brănescu ajunge la Jarovici, care șutează spre poarta goală, dar un apărător dinamovist reușește să respingă
3-2, min 80 -
Rivaldinho îi aduce din nou pe "câini" în avantaj
min 76 - Noul transfer, grecul Katsikas, a debutat în tricoul alb-roșu înlocuindu-l pe Marici
ora 19:03 A început meciul!

Dinamo: Brănescu – Romera Navarro, Nedelcearu, Maric, St. Filip –Busuladzic, Mahlangu – Hanca, Rivaldinho, D. Nistor – Nemec
Rezerve: Muțiu – Katsikas, M. Oliva, Dudea, Bumba, I. Gheorghe, L. Gheorghe, R. Grigore, Costache, Salomao, I. Șerban

Domzale: Mulalici - Volarici, Klemencici, Zuzek, Jugovar - Ibricici, Zinko, Gacan, Ozbolt - Rom, Batrovici
Rezerve: Matosevici, Ivkici, Huc, Gnezda, Cerin, Sredojevici, Hebaj, Jarovici, Grvala

Locul 4 în campionatul trecut, NK Domzale a câștigat Cupa Sloveniei în 2017 și joacă în acest sezon în tururile preliminare Europa League.

Lotul dinamoviștilor va reveni pe 6 iulie în Capitală, prima etapă în Liga 1 Orange, sezonul competițional 2017-2018, fiind programată la jumătatea lunii iulie.