FOTBAL  »  AMICALE  »  DINAMO - DANEMARCA U21

FOTO Măcelăriţi! Dinamoviştii s-au făcut de rîs cu Danemarca U21, 1-7 » "Cîinii" au primit 6 goluri după pauză

Articol de - Publicat vineri, 23 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat vineri, 23 ianuarie 2015 19:44

Dinamo a ajuns la 3 înfrîngeri în cele 4 amicale jucate în acest an. De această dată, echipa lui Mihai Teja a pierdut cu echipa naţională a Danemarcei sub 21 de ani, scor 1-7!

Apărarea a fost din nou punctul slab al formaţiei lui Teja. Minutul 34 a adus primul gol în poarta lui Marc, după un contraatac care a surprins defensiva "cîinilor".

Peste doar 3 minute, Dinamo a reuşit să egaleze prin Nicolae Grigore, la primul gol în tricoul alb-roşu.

După pauză, Dinamo a mai primit 6 goluri, apărarea cedînd complet! Minutele 53, 62, 68, 81, 83 şi 88 au fost cele în care "cîinii" au încasat gol după gol din partea danezilor. Aproximativ unul la 5 minute!

o victorie în 3 meciuri

În cele trei partide de verificare din cantonamentul "cîinilor", Dinamo a reuşit numai o victorie, 1-0 cu Erzgebirge Aue, formaţie din Zweite Bundesliga.

Alb-roşii au pierdut cu Bursaspor şi cu formaţia pregătită de Cosmin Contra, Guangzhou R&F, ambele meciuri avînd acelaşi scor: 1-3.

Gavrilă, Matei şi Marius Niculae nu au jucat, fiind accidentaţi. Grozav a făcut antrenament separat, la sala de la hotel.

Echipa de start a lui Dinamo cu Danemarca U21: Marc - Bărboianu, Durimel (46 Dudea), Nedelcearu (83 Krausz), S. Filip (14 An. Radu) – Boubacar (61 I. Şerban), N. Grigore (46 Elhamed) - V. Lazăr (46 P. Petre), M. Alexe, D. Rotariu (68 Tîrcoveanu) – Bilinski (59 Henrique).

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”