FOTBAL  »  AMICALE  »  AMICALE

FOTO Victorie la scor pentru Petrolul în primul amical din Serbia! » Cine a marcat pentru ”lupi”

Articol de GSP - Publicat marti, 23 iunie 2015 21:45

Petrolul s-a impus cu 5-0 în primul amical jucat în cantonamentul din Serbia contra celor de la FK Cajetina.

Ploieștenii au condus cu 4-0 la pauză prin ”dublele” reușite de Zoubir (min 14 și 30) și Chiriţă (min 28 și 34). Scorul final a fost stabilit în minutul 52 de Hadrhia.

Echipa folosită de Selymeș

Prima repriză: Bolboaşă- Peteleu, Alecsandru, Bocognano, Porret – Andre, Altama – Diarra, Zoubir, Chiriţă- Gnohere
Repriza a doua: Cobrea – Beţa, Alecsandru, Benga, Chiriţă – Altama – Hassan, Hadrhia, Zoubir, Nepomuceno – Gnohere (56 Rusu)

Petrolul va juca următorul amical pe 25 iunie, cînd va întîlni Vojvodina Novi Sad, echipă ce reprezintă Serbia în preliminariile Europa League.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”