FOTBAL  »  AMICALE  »  STEAUA - AS TRENCIN

FOTO + VIDEO » Steaua - AS Trencin 0-1 » Formația roș-albastră pierde ultimul amical din Turcia

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 februarie 2016 09:25

Steaua a pierdut ultimul amical din Turcia, 0-1 cu slovacii de la AS Trencin.

Steaua - AS Trencin 0-1 (Maierhofer 44') - VIDEO

Partida a fost una echilibrată, dar Steaua nu a reușit să profite de ocaziile avute. Marica a ratat cele mai mari șanse pentru Steaua. În prima repriză, atacantul de 30 de ani, a trimis mingea în bară, iar în a doua parte a ratat singur cu portarul.

Singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 44, de Maierhofer. Acesta a înscris cu un șut cu de la 10 metri, cu poarta goală.

În a doua parte, Marica și Hamroun au avut două ocazii, dar Steaua nu a putut egala. AS Trencin s-a mulțumit cu păstrarea scorului și nu a mai pus probleme pe faza ofensivă, scorul rămînînd cel înregistrat la pauză.

Cifre înregistrate la final

Ciprian Marica - 15 pase bune, 3 driblinguri reuşite, 5 şuturi spre / pe poartă, 2 baloane recuperate, 1 fault suferit;

Hamroun (75 min) - 23 pase bune, 2 driblinguri reuşite, 5 şuturi spre / pe poartă, 2 baloane recuperate, 1 fault produs;

Nicuşor Stanciu - 39 pase bune, 5 driblinguri reuşite, 6 şuturi spre / pe poartă, 7 baloane recuperate, 2 faulturi suferite;

Alex Chipciu (45 minute) - 12 pase bune, 0 driblinguri, 1 şut spre / pe poartă, 6 baloane recuperate;

Gabi Tamaş (45 minute) - 11 baloane recuperate, 3 dueluri la cap câştigate;

Bawab (15 minute) - 5 pase bune, 0 driblinguri, 2 şuturi spre / pe poartă, 1 balon recuperat;

Timo Gebhart (45 minute) - 17 pase bune, 6 driblinguri reuşite, 2 şut spre / pe poartă, 1 balon recuperat, 4 faulturi suferte.

Steaua se întoarce azi la Bucureşti, dar va aştepta şi selecţionata divizionară, cu care va pleca din Turcia în acelaşi avion. Echipa de Iordănescu va disputa azi un test de verificare cu bulgarii de la Beroe Stara Zagora de la ora 17:00, în direct la DigiSport.

min 77:
Stanciu execută direct pe poartă o lovitură liberă, din colțul terenului, dar portarul slovacilor reține
min 74:
Schimbare la Steaua. Bawab a intrat în locul lui Hamroun
min 73:
Popa pătrunde foarte bine în careu, dar este blocat foarte ușor de un adversar
min 68:
Marica scapă singur cu portarul, dar trage în el, de la 13 metri, și mingea iese în corner
min 64:
Ibrahim ia al doilea galben într-un min și este eliminat
min 61:
Cea mai mare ocazie a Stelei: Hamroun primește o centrare în careu, la semiînălține, reia cu latul, dar mingea se duce mult peste poartă.
min 55:
Schimbare la Steaua: Varela este înlocuit de Rîpă
min 48:
Hamroun pătrunde în careu, șutează din unghi, dar șutul este blocat de portar
min 46: A început a doua repriză!
Trei schimbări la Steaua. Tamaș a fost înlocuit de Momcilovici, Chipciu este înlocuit de Gebhart, iar Muniru a intrat în locul lui Pintilii.

Cifrele la pauză:

Ciprian Marica - 11 pase bune, 3 driblinguri reuşite, 2 şuturi spre / pe poartă, 1 balon recuperat;
Hamroun - 17 pase bune, 2 driblinguri reuşite, 2 şuturi spre / pe poartă, 2 baloane ecuperate, 1 fault produs;
Nicuşor Stanciu - 22 pase bune, 1 dribling reuşit, 3 şuturi spre / pe poartă, 5 baloane recuperate;
Alex Chipciu - 12 pase bune, 0 driblinguri, 1 şut spre / pe poartă, 6 baloane recuperate;
Gabi Tamaş - 11 baloane recuperate, 3 dueluri la cap câştigate.
min 45: Pauză!
min 44: Gol Trencin! Maierhofer deschide scorul, cu un șut din trei metri, cu poarta goală.
min 40:
Popa pătrunde foarte bine în careu, centrează bine, dar Chipciu și Marica se încurcă, iar mingea ajunge în brațele portarului Semrinec
min 37:
Ratare pentru Stanciu! Decarul Stelei șutează de la 20 de metri, dar mingea se duce peste poartă.
min 29:
Cea mai mare ocazie pentru Steaua! Marica șutează din unghi, iar mingea șterge bara porții lui Semrinec
min 26:
Ocazie mare pentru Steaua! Ad. Popa a șutat din colțul careului, dar mingea a fost respinsă de un fundaș.
min 23:
Meciul este echilibrat în aceste momente și nici un dintre echipe nu reușește să țină mai mult de minge și să aibă ocazii.
min 15:
Mitchell a centrat bine în fața porții, dar nici un jucător slovac nu a ajuns la minge, care a ieșit afară.
min 14:
Toșca a centrat foarte bine în careu, dar nici un jucător stelist nu a atacat mingea și defensiva slovacilor a respins fără probleme.
min 8:
Cea mai mare ratare a meciului. Hamroun greșește și îi pune pe slovaci pe contraatact, dar șutul lui Bero trece puțin pe lîngă poartă.
min 6:
Hamroun pătrumnde bine, trage de la 20 de metri, dar mingea se duce peste poartă.
min 3:
Trencin a avut o lovitură liberă, de la 20 de metri, dar defensiva Stelei a respins mingea fără probleme.
min 1: A început meciul. Trencin a avut lovitra de start.

Steaua: Niță - Papp, Tamaș, Varela (cpt), Toșca - Pintilii - Popa, Stanciu, Chipciu, Hamroun - Marica
Rezerve: Cojocaru - Rîpă, Carp, Sulley, Momcilovici, Bawab, Gebhart, Chitoșcă

AS Trencin: Semrinec - Skovajsa, Sulek, Klescik, Holubek - Mitchell, Ibrahim, Koolwijk, Bero - Guba, Van Kessel
Rezerve: Lawrece, Chovan, Madu, Bala, Opatovsky, Janco, Maierhofer

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”