FOTBAL  »  AMICALE  »  AMICAL

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 februarie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 01 februarie 2015 17:30

CFR Cluj a pierdut primul amical din Croaţia, 2-3 cu echipa din liga a doua din Ungaria FC Gyirmot.

CFR Cluj: Amadio (Vâtcă, 46) - Savin, Larie, Tânc, Camora - Petrucci, Muniru (Filipe Nascimento, 87) - C. Deac. Fl. Costea (Arnăutu, 46), Jakolis (Firţulescu, 87) - Jazvici

Elevii lui Eugen Trică au început meciul mai bine şi au condus cu 2-0 la pauză, datorită dublei lui Ciprian Deac, din minutele 22 şi 27.

În a doua repriză, CFR Cluj nu a mai jucat la fel de bine şi maghiarii au întors scorul, prin trei goluri marcate în minutele 62, 79 şi 84.

FC Gyirmot se află pe locul al patrulea din a doua ligă maghiară, cu 29 de puncte după 15 etape.

CFR Cluj va mai juca două amicale în Croaţia, pe 3 februarie cu Novigrad şi pe 6 februarie contra celor de la HSK Zrinjski.