FOTBAL  »  AMICALE  »  RAPID

Înfrîngere cu o echipă din "C" pentru Rapid » Daniel Niculae a evoluat ca fundaş pentru giuleşteni!

Articol de GSP - Publicat marti, 05 august 2014 00:00 / Actualizat marti, 05 august 2014 20:29

Rapid a pierdut astăzi amicalul cu Juventus Bucureşti, scor 0-2, deşi a înfruntat o formaţie din liga a treia.
Echipa antrenată de Eugen Trică a provocat surpriza în faţa giuleştenilor, reuşind să se impună cu 2-0,  golurile fiind marcate în minutele 22 şi 85. Ionel Ganea a început partida cu Nadjib titular, mijlocaş venit în probe de la Evian. Nicolae Vasile şi Daniel Niculae au revenit şi ei în lotul Rapidului, atacantul evoluînd în partea a doua pe postul de fundaş central.

Echipa Rapidului din repriza I: Drăghia - Săveanu, Lung, Păun, N. Vasile - Selagea, Nadjib, Pancu, Andrea, Florea - Marcus

Echipa Rapidului din repriza a II-a: Al. Mişa - Săveanu, Lung, D. Niculae, N. Vasile - Fl. Călin - Martin, I. Roşu, Coroian, Buş - Balint