FOTBAL  »  AMICALE  »  CS U CRAIOVA

Înfrîngere pentru CSU Craiova » Oltenii au pierdut superamicalul cu Dinamo Kiev

Articol de GSP - Publicat joi, 02 iulie 2015 22:49

CSU Craiova a pierdut meciul amical disputat astăzi împotriva celor de la Dinamo Kiev, scor 0-2.

Golurile victoriei au fost marcate de Junior Moraes, minutul 13, cu o lovitură de cap, şi de Belhanda, în minutul 61, cu un şut din şapte metri.

CSU Craiova: Bălgrădean – Achim, Acka, Popov, Vătăjelu – Băluță, Mateiu, Tîrnăcop, Rocha – Bawab, Hergheligiu

Rezerve: Straton, Vlad, Dumitraş, Avramia, Kay, Briceag, Izvoranu, Ferfelea, Curelea, Bancu, Mazarache, Cîrstea, Sin

Dinamo Kiev: Rudko - Moroziuk, Burda, Dragovici, Antunes - Petrovic, Sydorchuk, Harmash, Miakushko - Yarmolenko, J. Moraes

Rezerve: Shovkovski, Bybka, Kovalm Jagodinskis, D. Silva, Vida, Makarenko, Khacheridi, Miguel, Rybalka, Husiev, Buialskyi, Belhanda - Lens, Kravets, Mbokani

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”

Comentarii (7)
writer
writer  •  03 Iulie 2015, 09:14

Cand Craiova, Steaua,Dinamo luau titluri se facea pregatirea la Busteni, Poiana Brasov,Herculane acum Austria,Olanda,Spania iar rezultatele se vad. Antrenorii de acum nici nu stii ce studii de fotbal au facut. Unii la zi altii la fara frecvanta, altii fara, altii cu calificare la locul de munca.

writer
writer  •  03 Iulie 2015, 09:01

Meci slab. Dupa cum au jucat, chiar daca era amical, Cartu nu imbraca paltonu. Lipsa banilor a dus la neefectuarea unor transferuri care au fost directionate catre altii.