FOTBAL  »  AMICALE  »  DINAMO - AUSTRIA VIENA 3-2

Încă un succes pentru Dinamo într-un meci cu 5 goluri » "Câinii" au trecut de Austria Viena, iar Nemec a făcut spectacol

Nascimento în duel cu Kadiri Foto: fk-austria.at +1   FOTO
Nascimento în duel cu Kadiri Foto: fk-austria.at

Articol de GSP - Publicat luni, 22 ianuarie 2018 16:58

Dinamo a reușit să câștige și a doua partidă amicală din această iarnă. "Câinii" au trecut de Austria Viena (locul 6 din 10), scor 3-2.

Nedelcearu a deschis scorul pentru Dinamo în minutul 29, stabilind totodată și scorul pauzei. Începutul de repriză secundă a fost unul de coșmar pentru elevii lui Vasile Miriuță.

În minutele 47 și 49 Austria Viena a întors rezultatul, marcând prin Kadiri și Alhassan. Peste doar 4 minute dinamoviștii au restabilit egalitatea, Adam Nemec înscriind pentru "câini" cu capul.

Tot slovacul a fost cel care a readus-o pe Dinamo în avantaj. În minutul 61 Nemec a reușit "dubla" și a stabilit scorul final, 3-2. În acest meci Steliano Filip n-a evoluat, el fiind cedat la Hajduk Split.

În primul amical, Dinamo s-a impus cu Aris Limassol, 5-0, într-un meci suspectat de blat.

Echipa lui Vasile Miriuță va mai avea alte două amicale în Cipru:

24 ianuarie, ora 16:00: Dinamo - Termalica BB (Polonia)
25 ianuarie, ora 11:00: Dinamo - Karmiotissa (Cipru)

Dinamo - Austria Viena 3-2
Au MARCAT: nEDELCEARU 29, NEMEC 53, 61 / kadiri 47, alhassan 49

Dinamo: Brănescu - Romera, Nedelcearu, M. Popescu, Nica - Mahlangu, Monroy Hanca, Nascimento, Pesici - Nemec
Austria Viena:
Hadzikic - Gluhakovic, Kadiri, Borkovic, Salamon - De Paula, Alhassan - Sarkaria, Vastic, Lee - Monschein

min 90: Final de meci, 3-2!
3-2, min 61:
Dinamoviștii preiau din nou conducerea, tot prin Nemec
2-2, min 53:
"Câinii" egalează după o fază venită din banda dreaptă, finalizată cu capul de Nemec
1-0, min 29:
Dinamo a deschis scorul după un corner executat excelent. Nedelcearu a fost cel care a marcat pentru echipa lui Miriuță
ora 15:00 : A început meciul