FOTBAL  »  AMICALE  »  DINAMO

VIDEO şi FOTO Roş-albii au plecat în genunchi din Ungaria » Debrecen a făcut instrucţie cu Dinamo, scor 6-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 martie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 28 martie 2015 19:01

Dinamo a jucat astăzi un meci amical în Ungaria cu Debrecen (locul 4) şi a plecat umilită de pe terenul ungurilor, scor 0-6.
Debrecen a înscris rapid în poarta lui Traian Marc, în mintutul 7, după o ieşire greşită la ofsaid a lui Nedelcearu. Kulcsar a rămas singur cu portarul dinamoviştilor şi a marcat după ce l-a driblat.

A doua reuşită a maghiarilor a venit după 21 de minute de joc, atunci cînd Mihelic a înscris după ce a fost găsit bine cu o minge peste apărarea "cîinilor". Două minute mai tîrziu, defensiva lui Stoican a cedat din nou şi Kulcsar a stabilit scorul pauzei.

Minutul 53 a reprezentat al patrulea gol al lui Debrecen, marcat de Peter Szakaly, care a trimis un lob peste Farnolle. Kulcsar a reuşit hatrick-ul în minutul 67, cînd s-a distrat cu apărarea dinamovistă, iar acelaşi fotbalist a stabilit scorul final în minutul 89, după ce a scăpat singur cu Farnolle.

N-au făcut deplasarea, din diverse motive, personale sau de sănătate, Naumovski, Bunoza, Elhamed, Marius Niculae şi Bilinski.

Dinamo a mai suferit o umilinţă istorică în urmă cu două luni, cînd a pierdut cu 1-7 în faţa naţionalei U 21 a Danemarcei.

Debrecen - Dinamo 6-0
Au marcat: Kulcsár (7, 23, 67, 88), Mihelic (21), Szakály (53)
CLICK AICI PENTRU VIDEO!

Debrecen: Novakovics – Jovanovic (Nagy Z. 56), Brkovics, Mészáros (Ludánszki 71), Korhut – Bódi (Wittrédi 71), Varga J. (Berdó 71), Bouadla (Szakály 46), Mihelic (Ferenczi 62) – Kulcsár, Sidibe (Szécsi M. 71)

Dinamo: Marc (Farmolle 46) – Bărboianu (Fai 46), Machado (Durimel 65), Nedelcearu, Serginho – Şerban (P. Petre 64), Boubacar (A. Marc 44), Cristescu (Costache 59) – Matei (Gavrilă 46), Alexe, Lazăr (Grozav 46)

Desfăşurarea meciului livetext:

Min. 90: FINAL DE MECI!
Min 89: Gol Debrecen! Kulcsar scapă singur cu Farnolle şi-l execută cu un şut fără speranţă
Min 59:
Gavrilă reia cu capul din careu, dar portarul maghiarilor respinge de sub bara transversală
Min 56:
Schimbare la Debrecen. Iovanovici îi lasă locul lui Nagy
Min 53: Gol Debrecen!
Farnolle iese pe 6 metri şi respinge, Kulcsar încearcă lobul, dar portarul dinamovist respinge din nou, însă balonul ajunge la Szakaly care-l execută pe goalkeeperul "cîinilor"
Min. 46:
Flavius Stoican a făcut 4 schimbări. Au ieşit Marc, Bărboianu, Lazăr şi Matei, iar în locul acestora au intrat Farnolle, Fai, Grozav şi Gavrilă
Min 46:
A început repriza secundă!
PAUZĂ
Min 43 - Iese Boubacar şi intră Marc
Min 29 - Novakovici intervine la şutul pe centrul porţii al lui Matei
Min 23 - Gol Debrecen! Kulcsar înscrie din nou după ce Boubacar nu reuşeşte să intervină la 6 metri de propria poartă
Min 21 - Gol Debrecen!
Apărarea lui Dinamo gafează din nou, iar Mihelici scapă spre poartă şi îl execută pe Marc
Min 10
- Alexe reia slab cu capul din 6 metri
Min 8 - Gol Debrecen! Kulcsar scapă singur spre poartă, îl driblează pe Marc şi înscrie
Min 3 - Boubacar pierde uşor un balon, mingea ajunge la Sidibe, care trimite în bară