FOTBAL  »  AMICALE  »  STEAUA - QARABAGH 3-2

VIDEO Viitorul Stelei sună bine! Roș-albaștrii au cîștigat ultimul amical grație reușitelor lui Iancu, Tudorie și Mihalcea

Articol de GSP - Publicat vineri, 03 iulie 2015 16:58

Steaua a cîștigat ultimul amical al acestei veri, scor 3-2 cu FK Qarabagh, campioana en-titre a Azerbaidjanului.

Roș-albaștrii au deschis rapid scorul, prin Gabi Iancu. Stanciu a șutat de la 12 metri, portarul a respins în față, iar Iancu a fost atent și a împins mingea în plasă.

După reușita Stelei din minutul 2 a urmat cea a azerilor, în minutul 6. Reynaldo Silva a primit o minge în careul Stelei și a înscris cu un șut pe jos.

Steaua a trecut din nou în avantaj în minutul 57, cînd Tudorie a înscris din fața porții. Cînd mai erau doar 5 minute din meci azerii au egalat din nou.

Vlad Mihalcea, tînărul de doar 16 ani, a adus victoria Stelei la ultima fază. Pentru campioana Românei urmează meciul de miercuri, din Supercupa României, împotriva ASA-ului.

LIVETEXT STEAUA - FK QARABAGH 3-2

VEZI VIDEO OCAZIILE

MINUTUL 90

GOL STEAUA: Vlad Mihalcea înscrie la ultima fază și aduce victoria Stelei în ultimul amical înaintea Supercupei României.

MINUTUL 85

Gol Qarabagh: Tudorie este schimbat cu Tîrnovan, iar la faza imediat următoare azerii egalează

MINUTUL 75

Schimbări la Steaua: Tahar intră în locul lui Muniru, în timp ce Enceanu îi ia locul lui Chipciu

MINUTUL 67

OCAZIE STEAUA: Chipciu trage foarte bine din lovitură liberă de la marginea careului, însă portarul azerilor se întinde și respinge incredibil

MINUTUL 62

Dublă schimbare la Steaua: au ieșit Stanciu și Neagu, au intrat Mihalcea și Breeveld

MINUTUL 57

GOL STEAUA: Stanciu și Chipciu reușesc cîteva pase excelente prin care scot 3 oameni din joc. Al doilea a pasat în dreapta la Grădinaru, iar acesta l-a servit excelent pe Tudorie, care înscrie în poarta azerilor din 6 metri cu latul

SCHIMBĂRI LA STEAUA

Schimbări la Steaua: au ieșit Cojocaru, Rîpă, Varela, Guilherme și Iancu, iar în locul lor au intrat Niță, Luchin, Tamaș, Toșca și Grădinaru

MINUTUL 46

A început repriza secundă!

PAUZĂ!

Finalul celor 45 de minute: Rămîneți pe GSP.Ro pentru a urmări și a doua parte a jocului

MINUTUL 42

Ocazie Steaua: Chipciu recuperează o minge în jumătatea adversă, driblează doi jucători azeri, trage, dar șutul său este respins cu piciorul de portarul lui Qarabagh

MINUTUL 30

Steaua - Qarabagh 1-1: După un început ezitat, deși a marcat, Steaua a trecut la cîrma jocului. Pasează destul de bine, însă în continuare principala problemă e legată de faptul că echipa ajunge foarte greu în situație de a marca

MINUTUL 17

Schimbare la Steaua: Adi Popa iese accidentat! În locul său a intrat Tudorie

MINUTUL 16

Meciul este întrerupt: Partida a fost oprită cîteva minute după ce Adi Popa a fost lovit de un adversar și a trebuit ca medicii să-i acorde îngrijiri

MINUTUL 6

Gol Qarabagh: Reynaldo Silva a fost găsit excelent de un coechipier, care a pasat peste toată apărarea stelistă. Atacantul azerilor a tras pe jos cu dreptul, iar mingea a trecut pe sub Cojocaru.

MINUTUL 2

GOL STEAUA: Campioana României deschide scorul la prima acțiune prin Gabi Iancu! Stanciu a reluat de la 12 metri din voleu, iar portarul nu a putut reține. Iancu a fost atent și a înscris din apropiere

Minutul 1

A început partida!

Meciul începe la 18:45

Meciul începe cu o întîrziere de 15 minute!: Rămîi pe GSP.RO pentru a afla toate detaliile!