FOTBAL  »  AMICALE  »  PETROLUL

Petrolul a bătut Partizan într-un amical » Adrian Mutu, din nou decisiv

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 iulie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 04 iulie 2014 20:56

Petrolul a mai obţinut o victorie în meciurile de pregătire, 1-0 cu Partizan Belgrad, locul 2 în Serbia sezonul trecut. Adrian Mutu a marcat golul în minutul 28.
Mutu, căpitanul echipei, a înscris din pasa lui Nepomuceno.

Petrolul în prima repriză: Pecanha - Beţa, Geraldo, Satli, Fanchone - Mustivar, L. Marinescu - Nepomuceno, Mutu (cpt), Mareş - N'Koyi

Petrolul în repriza a doua: Cobrea - Beţa, Geraldo, Satli, Fanchone - Marinescu, De Lucas - Albin, Mutu, Nepomuceno - N'Koyi

"Lupii" vor reveni în ţară mîine din cantonamentul efectuat în Slovenia.

4 victorii a mai obţinut Petrolul în amicale: Volga Novgorod (5-0), Dinamo Zagreb (2-0), Slaven Belupo (2-0) şi NK Maribor (2-1).