FOTBAL  »  AMICALE  »  PETROLUL - ŢSKA SOFIA

Petrolul - ŢSKA Sofia 0-1 » Încă o înfrîngere pentru ploieşteni

Articol de GSP - Publicat joi, 12 februarie 2015 00:00 / Actualizat joi, 12 februarie 2015 17:25

Petrolul a pierdut încă un amical, a ajuns la cinci meciuri fără victorie şi a marcat doar un gol în meciurile de pregătire, după ce a fost învinsă şi de ŢSKA Sofia, 0-1.

Petrolul - ŢSKA Sofia 0-1 (Joachim 40')

Petrolul: Pecanha - Peteleu, Geraldo, Satli, Beţa - Vasilache, Filip, Marinescu, Astafei - Pastorini, Mareş
Au mai jucat: Cobrea, N'Koyi, Nepomuceno, Chiriţă, Alcenat şi Gallegos

Jucătorii lui Mircea Rednic au pierdut meciul cu ŢSKA Sofia, scor 0-1, ocupanta primului loc din Bulgaria, într-un amical din stagiul de pregătire din Antalya.

Bulgarii au condus încă de la pauză, după ce Joachim a marcat, profitînd de o neînţelegere a apărării ploieştene.

În a doua repriză, jucătorii lui Mircea Rednic au pus presiune pe bulgari şi în minutul 59 au cerut penalty la o intervenţie în careu asupra lui Alcenat, iar în minutul 63, Nepomuceno a lovit bara.

Mîine seară, ploieştenii vor reveni în ţară, iar în prima etapă din Liga 1 vor juca împotriva celor de la FC Braşov.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”