FOTBAL  »  AMICALE  »  VIITORUL

VIDEO Ce BOMBĂĂĂ » Puştiul pe care Becali vrea să i-l fure lui Hagi a dat încă un gol genial

Articol de GSP - Publicat vineri, 19 ianuarie 2018 21:59

FC Viitorul a câştigat amicalul cu Luch Vladivostok, scor 4-2, iar Denis Drăguş (18 ani) a marcat un gol superb din afara careului.

• Viitorul Constanța se află într-un stagiu de pregătire în Antalya în perioada 12-26 ianuarie.

Denis Drăguș a marcat o "dublă" împotriva ruşilor. A deschis scorul în minutul 10, din penalty, apoi a dublat diferenţa printr-un şut superb din afara careului.

Celelalte goluri ale campioanei României au fost înscrise de Gavra, în minutul 30, respectiv puştiul Alexi Pitu, în minutul 85, din penalty.

PROGRAMUL AMICALELOR DIN ANTALYA

22 ianuarie: FC Viitorul - Kapaz (Azerbaidjan)
22 ianuarie: FC Viitorul - FC Rostov (Rusia)
25 ianuarie: FC Viitorul - Cernomorets Odessa (Ucraina)
25 ianuarie: FC Viitorul - Jagiellonia (Polonia).

Vezi şi: VIDEO Un nou transfer pe axa Viitorul - FCSB » Jucătorul pe care a pus ochii Becali: "Ai văzut ce gol a dat?"