FOTBAL  »  AMICALE  »  STEAUA - SHEFFIELD WEDNESDAY 1-1

VIDEO Egal în meciul de debut al lui Piovaccari » Steaua - Sheffield Wednesday 1-1

Adrian Popa
Adrian Popa

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 iulie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 06 iulie 2013 18:06

Steaua a încheiat la egalitate ultimul amical din cantonamentul englez, 1-1 cu Sheffield Wednesday (locul 18 în liga a doua, sezonul trecut). Adi Popa a deschis scorul în minutul 20, iar formaţia engleză a egalat în minutul 68, prin Taylor.

VIDEO Vezi AICI golurile!

Italianul Federico Piovaccari a debutat la Steaua, fiind introdus de Reghecampf la pauză. Pentru campioni urmează Supercupa împotriva Petrolului, miercuri, 10 iulie.

Echipa de start: Tătăruşanu - Georgievski, Szukala, Chiricheş, Latovlevici - Bourceanu (cpt), Pintilii - Ad. Popa, N. Stanciu, Cr. Tănase - Nikolici
Rezerve: Fl. Niţă - Rîpă, D. Bratu, Gardoş, M. Costea, Prepeliţă, Pîrvulescu, Răduţ, G. Iancu, Piovaccari

PAUZĂ
Min 42 - Steaua evoluează în continuare în 10 jucători. Iancu a fost trimis la încălzire
Min 35 - Adi Popa se resimte după un contact dur cu un adversar şi are nevoie de îngrijiri medicale
Min 29 - Adi Popa trece de trei adversari şi îi lasă mingea lui Stanciu, acesta intră în unghi şi obţine doar un corner
Min 20 - Gol Steaua!
Adi Popa primeşte un balon în careu de la Bourceanu şi înscrie cu un şut puternic la colţul lung
Min 16 - Tătăruşanu este înlocuit de Niţă
Min 5
- Nikolici reia slab cu capul din apropiere
Ora 16:00 A început meciul!

***

În direct pe Look TV şi livetext pe GSP.RO, jucătorii campioanei vor juca împotriva celor de la Sheffield Wednesday. Partida se va desfăşura cu porţile închise, oficialii stelişti făcînd precizarea că decizia le aparţine celor de la baza de pregătire St. George's Park. Steaua a mai jucat două amicale, 4-1 cu Livingston şi 2-0 cu Notts County.

Laurenţiu Reghecampf l-ar putea introduce astăzi şi pe cel mai nou jucător al Stelei, Federico Piovaccari, care a făcut joncţiunea cu lotul "roş-albaştrilor" în această săptămînă.