FOTBAL  »  AMICALE  »  STEAUA - LUDOGOREȚ

VIDEO + FOTO Moți și Ludogoreț i-au pedepsit din nou: steliștii au primit o lecție de fotbal de la bulgari, 0-3!

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 ianuarie 2016 20:53

Steaua a pierdut primul meci de la revenirea lui Reghecampf ca antrenor. Campioana a cedat împotriva celor de la Ludogoreț, scor 0-3.

Cu un joc modest, lipsit de idei, steliștii au încasat prima lovitură în minutul 14, de la Cosmin Moți. Omul care i-a cos din Champions League acum doi ani a punctat cu capul de la colțul scurt.

A doua lovitură a venit de la Juninho Quixada. Acesta a prins o torpilă de la 20 de metri și nu i-a dat nici o șansă lui Niță. Nici Cojocaru n-a terminat meciul neînvins.  Chunchukov a înscris golul 3 al bulgarilor în ultimul minut cu o lovitură de cap.

Deși au controlat a doua repriză, steliștii n-au reușit să pună pericol la poarta adversă. Tot bulgarii au fost mai periculoși.

Ce meciuri mai are Steaua:

Djurgardens (4 februarie)
AS Trencin (6 februarie)

STEAUA - LUDOGOREȚ 0-3 (Moți 14, Juninho Quixada 40, Chunchukov 92)
VEZI VIDEO

min. 90: GOL LUDOGOREȚ! Chunchukov înscrie cu capul din fața porții. Steaua e în genunchi.
min. 86:
Papp reia din fața porții, mingea se duce pe lîngă poartă. De remarcat este însă centrarea foarte bună a lui Sebastian Chitoșcă
min. 66:
Paul Papp reia cu capul din centrul careului, mingea se duce puțin pe lîngă poartă
- Bawab, doar 2 pase în primele 17 minute
- Marica a suferit 8 faulturi în primele 66 de minute
min. 63:
Momcilovici îi lasă locul lui Carp
min. 60:
Repriză mult mai slabă. Bulgarii se lasă dominați, însă Steaua nu pare să aibă foța necesară pentru a desface defensiva bulgară
min. 46:
A început repriza secundă! La Steaua au intrat Muniru și Bawab în locul lui Bourceanu și Chipciu. De asemenea, Cojocaru i-a luat locul lui Niță
Cifrele celor mai importaní jucători ofensivi. Comparativ cu precedentul meci, acestea sînt mult mai slabe la pauză:
Ciprian Marica: 7 pase bune, 1 dribling reuşit, 2 şuturi pe/spre poartă, 5 faulturi suferite, 2 dueluri cîştigate la cap;
Alex Chipciu:
11 paee bune, 1 dribling reuşit, 1 balon recuperat, 0 şuturi, 1 fault suferit;
Hamroun:
14 pase reuşite (22 în prima repriză cu Sturm Graz), 3 driblinguri (6 în prima repriză cu Sturm Graz), 2 şuturi (1 blocat), 2 recuperări, 3 faulturi suferite
min. 45:
PAUZĂ!
min. 40: GOL LUDOGOREȚ! Juninho Quixada prinde o torpilă de la 20 de metri și îl învinge pe Niță.
min. 39:
Meci foarte slab făcut de Steaua. Campioana Românei n-a avut nici o ocazie importantă de a înscrie.
min. 32:
Nervi la acest meci. Steliștii s-au încăierat de două ori cu fotbaliștii bulgari. Lucas Sasha și Chipciu au primit cartonașe galbene. Intrări foarte dure la acest meci!
min. 20:
Marica reia cu capul de la colțul scurt, mingea este deviată și se duce în corner. Ocazie bună a Stelei
min. 14: GOL LUDOGOREȚ! Cosmin Moți înscrie cu capul de la colțul scurt
min. 13:
Mare ocazie pentru Ludogoreț! Niță încearcă să dribleze un jucător, este deposedat, însă Wanderson este blocat de Papp
min. 10:
Început de meci fără ocazii importante la vreo poartă. Se joacă destul de dur, deși este doar o partidă amicală