FOTBAL  »  AMICALE  »  GERMANIA - SLOVACIA

VIDEO Imagini incredibile de la amicalul Germania - Slovacia » Meciul a fost întrerupt din cauza ploii torenţiale

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 mai 2016 20:17

Reprezentativele Germaniei şi Slovaciei dispută un meci amical la Augsburg, însă meciul nu se joacă în condiţii optime din cauza vremii capricioase.

Nemţii au condus cu scorul de 1-0, graţie golului marcat de Mario Gomez, însă Slovacia a întors rezultatul şi a intrat în avantaj la vestiare, scor 2-1, după reuşitele lui Hamsik şi Duris.

Începutul reprizei secunde a fost amânat cu peste jumătate de oră din cauza ploii torenţiale. Deşi meciul a fost reluat, gazonul este îmbibat cu apă, iar jucătorii au probleme din cauza faptului că mingea nu sare suficient.

Slovacia a mai punctat o dată după pauză, prin Kucka, iar la momentul transmiterii acestei ştiri, scorul este 3-1.