FOTBAL  »  AMICALE  »  BRAZILIA - ARGENTINA

VIDEO New Brazilia a cîştigat amicalul cu Argentina din China, scor 2-0! Diego Tardelli "dublă", Lionel Messi a ratat un penalty

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 octombrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 11 octombrie 2014 17:35

Brazilia a cîştigat meciul amical disputat în China în faţa Argentinei, scor 2-0. Diego Tardelli a reuşit ambele goluri ale echipei sale.

VEZI AICI VIDEO!

Atacantul lui Atlético Mineiro a deschis scorul în minutul 28, după ce a profitat de o gafă în apărarea echipei lui Gerardo Martino şi a şutat la colţul lung, fără speranţe pentru Romero.

Lionel Messi putea restabili egalitatea în minutu 41, dar a ratat penaltyul acordat după un henţ al lui Danilo. Acelaşi Tardelli a reuşit "dubla" în minutul 64, înscriind cu capul din apropiere.

Echipele de start:

Brazilia: Jefferson - Danilo, Miranda, David Luiz, Filipe Luis - Luiz Gustavo, Elias -Willian, Oscar, Neymar - Diego Tardelli

Argentina: Romero - Zabaleta, F. Fernandez, Demichelis, Rojo - R. Pereyra, Mascherano - Messi, Lamela, Di Maria - Agüero