FOTBAL  »  AMICALE  »  INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

VIDEO Victorie la penalty-uri pentru Melbourne Victory în fața lui Juventus! Gol de la jumătatea terenului reușit de italieni

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 iulie 2016 14:26

Melbourne Victory a câștigat la penalty-uri cu Juventus meciul de debut al grupei australiene de la International Champions Cup.

VEZI VIDEO

Scorul a fost 1-1 după 90 de minute, iar australienii au câștigat după loviturile de la 11 metri. Italienii au deschis scorul în minutul 58 prin Carlos Blanco, în minutul 58.

Fundașul de 20 de ani a văzut portarul advers ieșit și a punctat de la jumătatea terenului.

Melbourne a egalat prin Jai Ingham în minutul 82. Apărarea lui Juventus a fost KO, iar șutul la colțul lung al lui Jai s-a oprit în plasă. La penalty-uri a fost 4-3 pentru Melbourne. Macek și Padovan au ratat pentru Juventus.

Din această grupă de la International Champions Cup mai fac parte Tottenham și Atletico Madrid. Melbourne a luat două puncte după acest rezultat (1 pentru remiză și 1 pentru victoria la 11 metri). Juventus are doar un punct.

Din grupa Asiatică fac parte Dortmund, Manchester United și Manchester City, iar în grupa Americii de Nord și Centrale sunt 10 echipe: Chelsea, Liverpool, Leicester, PSG, Bayern, Inter, AC Milan, Real Madrid, Barcelona și Celtic.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”