FOTBAL  »  AMICALE  »  VIITORUL

VIDEO Viitorul pierde amicalul cu OM! Șase goluri într-un meci spectaculos disputat la Lausanne

Articol de GSP - Publicat miercuri, 12 iulie 2017 21:57

FC Viitorul a pierdut categoric amicalul de gală la Lausanne împotriva celui mai titrat club din Franța, Olympique Marseille, scor 2-4.

Acesta este ultimul test al Viitorului înaintea duelului cu Gaz Metan din prima etapă. Partida e programată sâmbătă, de la ora 18:00.

Țîru a marcat în propria poartă în minutul 24, însă imediat după pauză (51) Chițu a restabilit egalitatea cu o lovitură de cap. N'Jie a dus scorul la 3-1 cu două execuții spectaculoase în două minute.

Viitorul a redus din diferență prin Benzar, care a punctat dintr-un penalty, în timp ce Khaoui a stabilit scorul final, 4-2, cu 6 minute înainte de final, cu un șut plasat la colțul lung.

VIITORUL - MARSEILE 2-4
* Țîru a marchează în propria poartă în minutul 24. A deviat nefericit o centrare a lui Ocampos
*Chițu a înscris din fața porții cu o lovitură de cap (minutul 51)
*N'Jie înscrie după ce depășește câțiva jucători din defensiva campioanei României (minutul 64). Tot el înscrie cu un șut plasat în urma unei gafe a căpitanului Benzar. (minutul 66)