FOTBAL  »  CUPA LIGII  »  CSMS IAŞI - CFR CLUJ

CSMS Iaşi - CFR Cluj 4-2 » Echipa lui Marius Lăcătuş merge în sferturile de finală

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 iulie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 20 iulie 2014 19:57

CSMS Iaşi a învins-o pe CFR Cluj în optimile de finală ale Cupei Ligii, scor 4-2, la capătul unui meci extrem de spectaculos.VEZI AICI LIVETEXT PARTIDA!

Liviu Mihai a deschis scorul în minutul 5, iar Mihalache a majorat diferenţa gazdelor în minutul 13.

Clujenii au revenit însă pînă la pauză şi au egalat la 2 graţie reuşitelor lui Christian şi Păun din minutele 37 şi 44.

Pălimaru şi Olah au adus victoria echipei lui Marius Lăcătuş cu golurile din minutele 58 şi 81. CFR părăseşte competiţia încă de la primul meci.

Echipele de start:

CSMS Iaşi: Caparco - Mitici, Plămadă, Mihalache, Voicu - Bosoi, Olah, Dulee Johnsonm Creţu - L. Mihai, Pălimaru

CFR Cluj: Vîtcă - Burcă, Ene, Jaime, Pop  - Păun, Christian Da Silva, Veres - Codorean, Provencio, Ţîrlea

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”