Articol de GSP - Publicat joi, 25 septembrie 2014 00:00 / Actualizat joi, 25 septembrie 2014 23:01
S-au aflat toate echipele calificate din şaisprezecimile de finală ale Cupei României.
Acestea sînt echipele calificate în "optimi"
Viitorul, CS U Craiova, U Cluj, CS Mioveni, Steaua, Dinamo, Petrolul, Ceahlăul, CFR Cluj, Pandurii, FC Braşov, Oţelul, CFR Suceava, CSMS Iaşi, ASA Tg. Mureş şi Rapid.
***
Meciurile au fost liveTEXT şi liveSCORE pe GSP.RO
Joi, 25 septembrie
Săgeata Năvodari - Viitorul 0-3 (Marin 31, Nedelcu 62, Ursu a.g. 67)
Săgeata: Albuţ - Cîrjă, R. Damian, I. Ursu, Dunjic - Muzac, Cervera - Cr. Ganea, Vezan, M. Chiţu - Srdici
Viitorul: Buzbuchi - Cr. Manea, D. Nedelcu, Ţîru, Puţanu - Cîrstocea, Piţ, Neacşa - A. Mărkuş, R. Marin, Vînă
»»»»»»»
FC Caransebeş - CS U Craiova 1-2 ( S. Lupu 25 / Goşa a.g. 21, Ferfelea 70)
Lupu a văzut al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat
FC Caransebeş: Coca - Lupu, Al. Manea, R. Barbu, Goşa, Făiniş, Negoescu, Artean, Ologu, Buşu, Suru
CS U Craiova: Straton - Acka, Frăsinescu, Velcovici, Ferfelea, Băluţă, A. Ivan, Herghelegiu, Dănănae, Varga, Madson
»»»»»»»
FC Bihor - U Cluj 1-1 (Sorian 87 / Boutadjine 57), 4-5 d.p.
Bihor: Bordea - Mihuţ, Pascariu, Lazăr, Letan - C. Străuţ, M.Stancu - Fl. Pop, Seroni, Sorian - R. Lukacs
U Cluj: Leo Panagopoulos - Ciupe, Neag, Ninu, Muşat - Bucşa, Lungu - Achim, Stojanovic, Paulinho - Boutadjine
»»»»»»»
CS Mioveni - Astra Giurgiu sportro 3-1 (Stoica 19, A. Popa 42, Mîrzeanu 90 / Cristescu 17)
CS Mioveni: Popescu - Tolmbaye, Bogdan Stoica, Eduard Stoica, Ionuţ Rada -Mardean, Galan, Popa, Ayza - Nilă, Răuţă
Astra: Coman - Rus, Toure, Ben Youssef, Joazinho - Florescu, Yahaya - Ioniţă, Chiţu, Grandin - Cristescu
»»»»»»»
ACS Berceni - Steaua 0-3 (Iancu 75, 90, 93)
Berceni: Andreescu - Ionescu, Epaminonda, Cioranu, Sandu - Ursu, Pătraşcu, E. Rodrigue, R. Alexandru, Ghinea - A. Marin
Steaua: Cojocaru - Rîpă, Luchin, Papp, Toşca - Breeveld, Filip (cpt) - Vîlceanu, Iancu, Stanciu - Rusescu
S-au disputat:
Fortuna Cîmpina - Dinamo 2-5 (Cioinac 51', Munteanu 71' / Rotariu 61' 63', 110', Bilinski 91', 96')
Fortuna: Popescu - Aldea, Marin, Sandru, Damian, Cioinac, Minciuna, Munteanu, Sziga, Honciu, Chipirliu
Dinamo: Samoilă - Fai, Durimel, Cordoş, S.Filip - Firţulescu, Bărboianu, Miranda - V. Lazăr, M. Alexe, D. Rotariu»»»»»»»
Unirea Jucu - Petrolul 0-3 (Astafei 24' 57', Nkoyi 31')
Unirea Jucu: Vîtcă - Pojar, D. Mureşan, L. Turcu, Văscan - Vl. Pop, Sg. Pop, I. Pop, Mănăşturean - Danciu, Luca
Petrolul: Cobrea - Peteleu, Ipsa, Satli, Beţa - Gallegos, I. Filip - Nepomuceno, Chiriţă, Pastorini - Astafei
»»»»»»»
SC Bacău - Ceahlăul 1-5 (Călinari 68' / Marc 90+4', Pavel 91', Popadiuc 99', 103', 111')
SC Bacău: Petrariu - Mihălăchioae, Lozneanu, Adăscăliţei, Sascău - Căinari, Taban, Cl. Tudor, Hurdubei - Curiliuc, Predoiu
Ceahlăul: Calancea - Ţepeş, A. Marc, Ichim, L. Cazan - Popadiuc, Onciu, Clonin, Chitoşcă - Ştefănescu, Cîrjan
»»»»»»»
Viitorul Axintele - CFR Cluj 0-2 (Dore 26', 35')
Viitorul: I. Răduţă - Bg. Matei, A. Enciu, M. Luca, A. Sava, M. Croitoru, Ciochină, Oprişan, Trangu, Cană, A. Pavelescu
CFR: Felgueiras - Susic, C. Ene, Larie, T. Lopez, Petrucci, Christian, Jazvic, Ivanovski, A. Păun, Dore
»»»»»»Chindia Tîrgovişte - FC Braşov 1-3 (Pătru 61' / L. Ganea 31', Diogo 43', H. Popa 73')
Chindia: Cristică - Pătru, Ispas, Vătavu, C. Dinu, Penescu, Voinea, Anton, Dobre, Cherchez, D. Popa
FC Braşov: D. Mutu - Vagner, Diogo, Frîncu, D. Barna, Buga, Ct. Munteanu, C. Cristea, Ciocîlteu, L. Ganea, Ţîră
»»»»»»
Şoimii Pîncota - Pandurii 1-2 (Băd 31' / Mevlia 22', Suciu 84')Şoimii: Paşcalău – Maghici, Cruşoveanu, Lung, Siminic – Polgar, Issa, Cuedan, Dubeştean – Băd, Mihai
Pandurii: Mingote – Buleică, Mevlia, Elton da Silva, Momcilovici – Predescu, Nistor, Shalaj, L. Iorga – Roman, Matulevicius
»»»»»»»
CF Brăila - Oţelul Galaţi 0-1 (E. Jula 57')
Brăila: Mitrea - Spiridon, Ivan, Necoară, Stănciulescu, Petean, Frunză, Spătaru, Onofraş, Agbleta, S. Nicoliţă
Oţelul: Hotoboc - M. Andrei, A. Miron, Sipovic, Popescu, Helder, Cucu, Grădinaru, Murgoci, Cr. Cristea, Jula
»»»»»»»
CFR Suceava - Gaz Metan 1-0 (Negru 103')
CFR Suceava: Rohetki – D. Balan, Sava, Plecanciuc, Semeghin – Ferariu, Apostol, Sumanariu – Matei, Negru, Marinkovic
Gaz Metan: Buchta – V. Creţu, Nuth, Trtovac, Romeo – Todea, Enescu, Curtean, Llullaku, F. Dan – Buziuc.
»»»»»»»
CSM Rm. Vîlcea - CSMS Iaşi 0-1 (Dedu 2')
Rîmnicu Vîlcea: Popescu - Samson, Pîrvulescu, Cucui, Briceag - Ov. Popescu, Stoica, Munteanu - Ad. Popa, N'Kongue, Neagu
CSMS Iaşi: Grahovac - Dima, Melinte, Vişa, Bădic - Boşoi, Novac, Dedu, Coşereanu - Dobre, Wesley
»»»»»»»
ASA Tg. Mureş - Chiajna 4-1 ( Amauri 27', 36', N' Doye 43', Axente 66' / Dyulgherov 5')
ASA: Viciu - Velayos, Balaur, Bejan, Sălăgeanu - G. Mureşan, N'Doye - Szekely, Amauri, Zicu - Axente
Concordia: Gudea - Dyulgerov, Ilie, Dragarski, Timov - Florea, Roşu, Timov, Al. Stan - Dina, Digbeu
»»»»»»»
Rapid - FC Botoşani 0-0 (5-4 după penalty-uri)
Rapid: Drăghia - Savin, Lung, Ţînc, N. Vasile - Săndulescu, Al. Dan - Al. Coman, Cojocnean, Martin - Ciolacu
Botoşani: Lazar - Homei, Ngadeu, Oltean, Acsinte - Vaşvari, Bordeianu - Codoban, Ngankam, Ivanovici - Batin