CUPA ROMANIEI    •   CSU CRAIOVA - DINAMO 0-0, 6-5 D.P.

Blestem cu repetiție pentru Dinamo » După înfrângerea din finala cu CFR, dinamoviștii pierd din nou dramatic la penalty-uri

Joi, 30 Martie

Dinamo a părăsit Cupa României în sferturile de finală, fiind învinsă de CSU Craiova în urma loviturilor de departajare.

Înfrângerea dinamoviștilor de la Severin a adus inevitabil aminte de finala Cupei României din sezonul precedent, când Dinamo a pierdut finala Cupei României tot în urma loviturilor de departajare, după un scenariu asemănător.

Atunci, deși au condus cu 2-0, dinamoviștii s-au văzut egalați la finalul celor 90 minute, pentru ca mai apoi să fie învinși în urma loviturilor de departajare.

Culmea, înfrângerea de astăzi l-a găsit în poarta lui Dinamo pe Cerniauskas, aflat la primul meci de la revenirea în "Ștefan cel Mare".

Ultimul său meci în tricoul alb-roșu data chiar din finala Cupei cu CFR, când, la fel ca în meciul cu CSU, a fost neputincios la loteria loviturilor de departajare.

CSU Craiova a eliminat-o pe Dinamo după loviturile de departajare (AICI ai detalii despre partidă).