FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  ACS BERCENI - STEAUA 0-3

Constantin Gâlcă explică de ce Steaua "s-a aprins" abia în minutul 75 cu ACS Berceni

Articol de GSP - Publicat joi, 25 septembrie 2014 00:00 / Actualizat joi, 25 septembrie 2014 22:52

Constantin Gâlcă a vorbit imediat după încheierea partidei cîştigate cu 3-0 de Steaua în faţa celor de la ACS Berceni în şaisprezecimile de finală ale Cupei României.

"Sînt bucuros că am cîştigat. Ne-a fost greu să desfacem această apărare, dar pînă la urmă am găsit calea prin golurile lui Iancu, mai ales golul doi care a fost superb. Mă bucur foarte mult pentru el.

În prima repriză n-am ieşit cu intensitatea cu care trebuia să ieşim în joc. Le dau şanse tuturor jucătorilor, la fiecare meci trebuie să demonstreze. În mare măsură s-au achitat destul de bine de sarcinile de joc.

Cupa României este o competiţie care aduce surprize. Vrem să cîştigăm cu Astra şi cu Dinamo Kiev. Vom dansa la fiecare victorie, e normal să ne bucurăm", a spus Gâlcă la televiziunea sportro.