FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  OPTIMILE DE FINALĂ

FOTO CS U Craiova - Viitorul 2-1 » Oltenii cîştigă greu după un gol marcat în minutul 112

Articol de GSP - Publicat miercuri, 29 octombrie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 29 octombrie 2014 20:43

CS U Craiova a cîştigat meciul cu Viitorul din optimile de finală ale Cupei României graţie unui gol marcat în minutul 112 de Mateiu.

Băluţă a deschis scorul în minutul 54 după o gafă uriaşă a lui Balauru, dar echipa lui Hagi a egalat în prelungiri prin Ţîru, deşi Viitorul juca în 10 după eliminarea lui Puţanu în minutul 80.

CS U Craiova continuă seria de meciuri fără înfrîngere. Ultimul eşec al oltenilor a fost pe 31 august, 0-5 cu Astra. De atunci au urmat 6 succese (unul în prelungiri) şi două remiză.

Echipele de start:

CS U Craiova: Bălgrădean – Achim, Acka, Frăsinescu, Vătăjelu -  Bancu, Brandan - Mateiu, Băluţă, Ferfelea - Curelea

Rezerve: Straton, Avrămia, Tîrnăcop, Pleşan, Nuno Rocha, Bawab, Cîrstea.

Viitorul: Balauru – Puţanu, Pană, Ţîru, Marin - Markus, Daminuţă - Nikolov, Seroni, Neacşa - Cîrstocea

Rezerve: Arpad, Coman, I. Hagi, Perju, Cioablă, Hodorogea, Vînă

***

min. 120: FLUIER FINAL!
min. 116:
Curelea primeşte galben pentru simulare
min. 112: GOL CS U CRAIOVA! Mateiu înscrie cu un şut din întoarcere de la 5 metri de poartă
min. 105:
Finalul primei reprize!
min. 98: Momente oribile la Craiova! Şeroni a avut o intrare foarte dură pe tibie la Bancu, care este suspect de fractură. Jucătorului i-a fost imobilizat piciorul şi a fost transporat la picior
min. 96:
Şeroni primeşte al doilea galben şi este eliminat!"
min. 65:
Meci foarte tensionat la Craiova! Ambele echipe riscă foarte mult, însă oltenii sînt mai periculoşi
min. 54: GOL CS U CRAIOVA! Balauru greşeşte incredibil, iar Băluţă profită şi înscrie în poarta goală
min. 16:
Neacşa primşte mingea în faţa porţii, trage cu dreptul, slab însă şi Bălgrădean reţine
min. 12:
Şut al lui Ferfelea de la marginea careului, mingea este respinsă foarte bine de Balauru
min 1: A început partida!