FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CSMS IAŞI - STEAUA

FOTO În "sferturi" cu Măcriş şi cu Vîlceanu » Cu rezerve şi juniori în echipă, Steaua se califică la Iaşi cu un gol în minutul 89

Articol de GSP - Publicat marti, 28 octombrie 2014 00:00 / Actualizat marti, 28 octombrie 2014 22:29

Decimaţi după accidentările de la Tîrgu Mureş, steliştii s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României după ce a învins-o pe CSMS Iaşi, scor 1-0.
Cu o echipă experimentală, roş-albaştrii s-au impus la limită după un gol marcat în minutul 89 de Nicuşor Stanciu.

Costel Gâlcă a menajat cei mai importanţi jucători, care au văzut meciul din tribună, avînd în vedere că pentru echipa din Ghencea urmează derby-ul cu Dinamo, de vineri.

Echipele de start:

CSMS Iaşi: Grahovac - I. Voicu, Cr. Munteanu, Ţigănaşu, Creţu - Novac, Wesley - Al. Ciucur, Olah, Bole - Onduku

Rezerve: Vişa - V. Dima, Bosoi, L. Dobre, Badic, Plămadă

Steaua: Cojocaru - Rîpă, Luchin, Filip (cpt), Toşca - Bourceanu, Breeveld - Matei, Neagu, Stanciu - Vîlceanu

Rezerve: Niţă - Prepeliţă, Pham-Huy, Varela, Măcriş, Constantinescu, Gavrilă

***

LIVETEXT CSMS IAŞI - STEAUA 0-1 (Stanciu 89)

***

min. 90+4: FLUIER FINAL!
min. 89: GOL STEAUA! Stanciu trimite pe sub Grahovac din 7 metri
min. 87:
Matei reia cu capul o centrare venită de pe partea stîngă, mingea e respinsă greu în corner de Grahovac