FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO 2 - DINAMO 1-2

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 octombrie 2016 22:56

Partida dintre Dinamo și Dinamo II părea să fie doar o formalitate pentru formația lui Ioan Andone, însă "câinii" din Liga 1 le-au fost în multe momente inferiori puștilor de la "satelit" și s-au calificat cu mari emoții, 2-1.

VEZI LIVETEXT

Formația din Liga 1 a avut mari probleme cu cea din Liga a 3-a și a tremurat serios pentru calificare.

După o primă repriză fără vreo ocazie mare, Dinamo a deschis scorul abia în minutul 55 în urma unui autogol al lui Groza. Puștii din Liga a 3-a au revenit pe tabelă în minutul 65 grație reușitei lui Târcoveanu.

Golul victoriei a venit abia după ce Andone a introdus piesele grele. Patrick Petre a fost autorul în minutul 79. Finalul de meci a aparținut echipei antrenate de Laurențiu Diniță, care a ratat ocazii importante în ultimele minute!

AICI ai toate echipele calificate până acum în "8-imi"

Echipele de start:

FC DINAMO II BUCUREȘTI: Eșanu – R. Anghel, Vl. Georgescu, D. Ciobotariu , Groza – Dudea, M. Vlad – Al. Dulca, Tîrcoveanu, I. Gheorghe – Neață

Rezerve: Fara – R. Grigore, Drugă, A. Nistor, Fl. Vasile, Neicuțescu, Moldoveanu

FC DINAMO BUCUREȘTI: Cobrea – Janeczek, Nedelcearu, Maric, St. Filip – Mahlangu, I. Șerban – P. Petre, D. Popa, Vl. Olteanu – Gnohere

Rezerve: Penedo Cano – M. Popescu, Hanca, D. Rotariu, M. Oliva, Nemec, Palic.