FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  STEAUA - ASTRA 1-1, 4-6 DUPĂ LOVITURILE DE DEPARTAJARE

"Hoţul" de trofee în faţa Stelei » Daniel Isăilă dezvăluie cum i-a motivat pe jucători la pauză

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 iulie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 12 iulie 2014 00:47

Daniel Isăilă a cîştigat din nou un trofeu în faţa Stelei, după Cupa din sezonul trecut. Antrenorul Astrei a povestit cum i-a motivat pe jucători la pauză.
"Eu cred că nu a fost un meci spectaculos pentru că nici noi, nici Steaua, nu sîntem la maximum din punct de vedere fizic. Le-am transmis jucătorilor la pauză că putem întoarce rezultatul şi că am încredere în ei. Avusesem şi pînă atunci momente bune şi ştiam că putem învinge.

Am obţinut un trofeu în condiţii destul de dificile. Am avut mai puţine meciuri de verificare decît Steaua, a fost un dezavantaj.

Ne dorim să depăşim performanţa de anul trecut şi să cîştigăm campionatul", a declarat Isăilă la sportro.

FOTO Gâlcă debutează cu un insucces » Astra învinge Steaua la penalty-uri, 6-4, şi cucereşte Supercupa