FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO-CRAIOVA 1-1 (3-1 D.P.)

Dinamo merge în semifinale după un meci nebun cu eliminări, prelungiri şi penalty-uri!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 10 noiembrie 2010 00:00

Dinamo s-a calificat în semifinalele Cupei României după un meci nebun, cu prelungiri şi lovituri de departajare. După 120 de minute, scorul a fost egal, 1-1. "Cîinii" s-au impus cu scorul de 3-1, după loviturile de la 11 metri.

Partida a ajuns la loviturile de departajare. Meciul a avut prelungiri, după ce scorul a fost egal, 1-1, la finalul celor 90 de minute regulamentare.

3-1 » Mihai Costea execută şi ratează. Dinamo merge mai departe în semifinalele Cupei României

min. 118 - Stanca respinge un atac al dinamoviştilor

min. 112 - Dina scoate în colţul careului pentru M. Costea, acesta şutează pe lîngă poartă de lîngă Dr. Grigore

- Bărboianu centrează pentru Ologu, respinge Diabate în corner

min. 91 - A început prima repriză de prelungiri, Craiova a avut lovitura de start

Craiova a deschis scorul în minutul 31, prin Mihai Dina, după o centrare perfectă a lui Costea. Dinamo a egalat în minutul 67, cu o lovitură de cap. Partida este live TEXT pe GSP.ro.

min. 90+4 - Final al timpului regulamentar. Urmează două reprize de prelungiri, a cîte 15 minute fiecare.

min. 90+2 - Bărboianu şutează pe lîngă poarta lui Dolha

min. 90 - Dublă schimbare la U Craiova: ies Wobay şi Prepeliţă, intră Firţulescu şi Ologu

min. 89 - Torje centrează, reţine Stanca

min. 85 -
Lovitură liberă pentru Dinamo, obţinută de Gabriel Torje. Execută Ad. Cristea care pasează pînă la C. Munteanu, acesta şutează mult peste poarta lui Stanca

min. 79 - Cartonaş galben pentru L. Ganea, care protestează. Ganea este şi el eliminat

min. 77 - Cartonaş galben pentru L. Ganea, după un fault asupra lui Bărboianu

min. 77 - Ad. Cristea şutează, prinde Stanca

min. 73 - Costea trimite la Dina, acesta încearcă să-l dribleze pe Dolha, dar portarul dinamovist agaţă balonul

min. 72 - Schimbare la Dinamo: iese Mărgăritescu, intră D. Kone

min. 71 - Cartonaş galben pentru Spase Dilevski, după un fault asupra lui L. Ganea. Este al doilea cartonaş galben pentru Dilevski, deci, automat, îl vede şi pe cel roşu

min. 68 - Mărgăritescu se resimte după un duel şi primeşte îngrijiri

min. 67 - GOOOL Dinamo! Cătălin Munteanu înscrie cu capul, după o centrare a lui Mărgăritescu de pe partea dreaptă

min. 65 - Schimbare la Dinamo: iese M. Niculae, intră An. Cristea

min. 64 - M. Costea execută cornerul, respinge defensiva roş-albă

min. 64 - Lovitură liberă pentru Craiova, execută Wobay, iese Dolha şi boxează de lîngă Dina

min. 63 - Moţi protestează vehement în faţa tuşierului, după un duel cu Gargorov, iar fundaşul dinamovist vede cartonaşul galben

min. 62 - Torje centrează pentru Ad. Cristea, care şutează tare, respinge incredibil Stanca în corner

min. 61 - Wobay pasează la Costea, acesta trimite în faţa porţii lui Dolha, prinde portarul dinamovist

min. 58 - Torje merge la marginea terenului şi îşi schimbă ghetele

min. 58 - Spase Dilevski vede cartonaşul galben, pentru fault la Mărgătitescu

min. 57
- Prepeliţă şutează de la peste 30 de metri, Dolha plonjează şi respinge în aut

min. 56 - Arbitrul Robert Dumitru fluieră fault în atac al lui Ad. Cristea la Dănănae

min. 54 - Torje trimite la M. Niculae, acesta şutează puternic, mingea loveşte bara!

min. 53 - Niculae trimite la Torje, acesta încearcă să şuteze din prima, mingea trece departe de poartă

min. 50 - Corner pentru Dinamo, Cristea trimite la C. Munteanu, respinge defensiva craioveană

min. 46 - Schimbare la Dinamo: iese Alexe, intră C. Munteanu

min. 46 - A început repriza a doua

min. 45 - Final al primei reprize

min. 44 - Ad. Cristea cere penalty după un duel cu Dilevski

min. 43 - Mihai Costea centrează de pe dreapta, prinde Dolha

min. 42 - Dilevski şutează puternic de la 20 de metri, mingea trece pe lîngă poartă

min. 39 - Arbitrul Robert Dumitru vine la margine şi are un dialog cu antrenorul dinamovist Ioan Andone, care este foarte nervos

min. 35 - Arbitrul fluieră fault la intrarea lui Mărgăritescu asupra lui Wobay

min. 31 - GOOOL Craiova! Dina deschide scorul după o centrare în faţa porţii primită de la Costea

min. 29 - Wobay şutează de la distanţă, prinde Dolha

min. 27 - D. Stoica execută lovitura liberă, pe jos, prinde Dolha

min 26 - Mărgăritescu îl faultează pe Prepeliţă, oltenii obţin o lovitură liberă de pe partea stîngă

min. 26 - D. Stoica trimite cu capul pe lîngă poartă

min. 25 - Moţi respinge în corner din faţa lui Wobay

min. 22 - L. Ganea creează panică printre olteni! Pătrunde în careu, după ce plecase dintre fundaşii Craiovei, îl prinde din urmă însă Găman şi respinge

min. 20 - Bărboianu a rămas întins pe gazon după intrarea lui Alexe, iar apoi a fost scos în afara terenului pentru a primi ingrijiri medicale

min. 19 - Dănănae intră tare la Alexe, arbitrul nu acordă nimic. Andone protestează vehement pe margine

min. 18 - Lovitură liberă pentru Universitatea, bate Costea, respinge Alexe

min. 17 - Torje are o intrare întîrziată asupra lui Bărboianu, arbitrul îi arată cartonaşul galben dinamovistului

min. 15 - Torje centrează de pe dreapta, în careu, L. Ganea reia cu capul direct în braţele lui Stanca

min. 12 - Dănănae trimite pentru Dina, aceasta reia spectaculos, dar mingea se duce mult peste poarta lui Dolha

min. 12 - Ad. Cristea execută lovitura de colţ, prinde Stanca

min. 11 - Alexe pătrunde pe stînga, Găman intervine şi trimite în corner

min. 10 - Torje şutează pe jos, respinge Găman, Alexe şutează din nou, respinge Stanca, mingea ajunge la Niculae, care cade în duel cu Dilevski, dinamoviştii cer penalty

min. 6 - Bărboianu şutează de pe stînga, de la mare distanţă, mingea trece pe lîngă poartă