FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO - CFR CLUJ 2-2 (4-5 D.PEN.)

NOTE GSP Cine a fost cel mai slab dinamovist contra CFR-ului » Cum s-au descurcat restul "câinilor" și cine a ieșit în evidență

Articol de GSP - Publicat miercuri, 18 mai 2016 09:22

CFR Cluj a câștigat Cupa României, după o finală dramatică, decisă la penalty-uri, scor 5-4.

Dinamo și CFR Cluj au oferit un meci spectaculos, fiecare dintre echipe împărțindu-și reprizele. În prima pare, formația alb-roșie a controlat meciul, conducând cu 2-0. După pauză, clujenii au fost mai buni și au egalat scorul.

Dorin Rotariu a fost cel mai slab jucător de la Dinamo, primind nota 4 din partea Gazetei Sporturilor, după ce a ratat penalty-ul decisiv. Tot nota 4 a primit și Andrei Mureșan, fundașul lui CFR.

Gnohere, Bicfalvi și Kortzorg au fost cei mai buni jucători de la Dinamo, primind nota 7.

Cel mai bun jucător al finalei a fost Traian Marc, care a primit nota 8. Portarul clujenilor a avut mai multe intervenții salvatoare, în timpul regulamentar, și a fost decisiv la loviturile de departajare, apărând un penalty.