FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  ACS BERCENI - STEAUA 0-3

S-a dezlănţuit la microfon :D » Cum a primit Gabi Iancu trofeul pentru cel mai bun jucător al meciului cu Berceni

Gabi Iancu, felicitat de Keșeru și Chipciu, foto: GSP

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 septembrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 26 septembrie 2014 10:57

Gabi Iancu a marcat toate golurile Stelei în victoria cu ACS Berceni, 3-0, din cadrul "şaisprezecimilor" Cupei României.
Atacantul campioanei a avut o reacţie foarte amuzantă în momentul în care a primit trofeul pentru cel mai bun jucător al meciului: "Bună seara! Mulţumesc pentru specimen!"  Iancu a fost şi serios aseară. Acesta a mărturisit că îşi doreşte să îi calce pe urme lui Claudiu Keşeru, care a reuşit un hattrick în Europa League, la meciul cu Aalborg, scor 6-0.

"Sînt fericit că am cîştigat. Mă aşteptam să fie mai dificil în repriza a doua pentru că se apărau aglomerat. Şi schimbările cred că au fost făcute foarte bine. Am arătat că sîntem o echipă foarte bună şi aşteptăm următorul adversar.

Nu mă aşteptam să marchez de trei ori. Nu sînt eu erou. Am jucat cu o echipă inferioară. Mă gîndesc să dau trei goluri cum a dat Keşeru cu Aalborg", a spus Gabi Iancu la televiziunea sportro.