FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - STEAUA, DUMINICĂ, 20:30, DIGI, DOLCE, LOOKTV, GSP.RO

3 jucători out » Antrenorul lui Dinamo se plânge înainte de derby-ul cu Steaua

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 martie 2016 12:17

Mircea Rednic a vorbit despre problemele de lot pe care le are înainte de derby-ul cu Steaua, de duminică.

Antrenorul lui Dinamo spune că nu va putea conta pe trei jucători pentru partida cu Steaua și că va fi nevoit să improvizeze în linia defensivă.

"Am trei jucători care nu sunt în cantonament și nu vor juca duminică. Patrick Petre a evoluat azi la echipa a doua (n.r. 3-2 cu Unirea Slobozia) și este puțin accidentat, Ekeng nu s-a refăcut la timp după ultima accidentare, iar Hanca este suspendat.

Filip va reveni pe teren, iar Marcel Essombe se antrenează normal și cred că va juca", a spus Rednic la conferința de presă.

Echipe probabile:

Steaua: Niță - Papp, Tamaș, Varela, Toșca - Pintilii, Muniru - Chipciu, Stanciu, Hamroun - Marica

Dinamo: Cerniauskas - Marc, Mevlja, Puljici, Filip - Anton, Bicfalvi- Rotariu, Palici, Romario - Essombe

Dinamo și Steaua se vor duela duminică, de la 20:30, în direct pe DigiSport, DolceSport și LookTV și liveTEXT pe GSP.RO.

Citește și: Totul pentru victorie! Rednic și-a stabilit tactica pentru meciul cu Steaua

Cariera pe care și-a construit-o fotbalistul dat afară de la FCSB, umilit și numit „vagabond” de Gigi Becali: „Ne vedem peste un an!”

Cornel Dinu a jignit doi „tricolori” după amicalul naționalei: „Au nume de CAP” + Fotbalistul despre care a spus „bine că nu l-am văzut pe teren”


Comentarii (12)
florin071
florin071  •  05 Martie 2016, 18:23

Daca rednic spune ca are trei absenti si il pune aici si pe petre jr. care nu mai a jucat la prima echipa de 6 luni, eu spun ca are 6 absenti daca ii pune si pe talnar , multescu si augustin care s au retras acum 20 de ani.

saviola2_8
saviola2_8  •  05 Martie 2016, 17:40

pai asta zic, e cazul sa scoateti un dvd :)))

1745flo
1745flo  •  05 Martie 2016, 16:56

Ahahahahaha ce haios esti! Mai ai frati pe acasa?

Vezi toate comentariile (12)
Comentează