Comentarii (24)
savum82
savum82  •  28 Septembrie 2014, 15:40
Postat de adriann_ pe 27 Septembrie 2014, 13:20

Realitatea simpla si usor de inteles e ca Progresul a fost mereu o echipa fara suporteri. Genul asta de echipa poate realiza performante daca se baga la un moment dat bani, dar cand lucrurile incep sa scartaie dpdv financiar se duce de-a berbeleacul pana in liga a patra. Si nimeni sau aproape nimeni nu-i simte lipsa.

Nici ma-ta nu ti-a simtit lipsa, abia astepta sa scoata jegul din ea :))

savum82
savum82  •  28 Septembrie 2014, 15:39
Postat de adriann_ pe 27 Septembrie 2014, 21:45

Las-o moarta, aia veneau la cuplaje cu Rapid, Dinamo si Steaua ==)) . Am fost coleg de liceu cu unul dintre cei 20 de fani ai Progresului si baiatul asta m-a convins sa merg la un meci sa vad si eu minunea de echipa cu care tinea el (pe vremea aia Progresul era in B). Galeria echipei erau 10 pensionari care faceau spume langa un gard la tribuna a doua, iar tot publicul care nu tinea cu echipa adversa cred ca incapea intr-un autobuz (si nu fac misto). Pur si simplu Progresul nu exista dpdv al sustinatorilor.

Se vede ca esti prea prost copile. Cauta sa vezi in anii 70-80 cati suporteri avea Progresul si abia dupa aia sa vorbesti. Regimul comunist a fost impotriva acestei echipe de la inceput dar ce sa stii tu, esti doar un copil. Pur si simplu, TU nu existi dpdv al societatii.

adriann_
adriann_  •  27 Septembrie 2014, 21:45
Postat de rolando pe 27 Septembrie 2014, 14:11

Gresesti stimabile! Sa.ti dau exemple, sa mergi sa vezi in arhiva ziarelor cati suporteri veneau pe Progresul, sau Republicii, sau....

Las-o moarta, aia veneau la cuplaje cu Rapid, Dinamo si Steaua ==)) . Am fost coleg de liceu cu unul dintre cei 20 de fani ai Progresului si baiatul asta m-a convins sa merg la un meci sa vad si eu minunea de echipa cu care tinea el (pe vremea aia Progresul era in B). Galeria echipei erau 10 pensionari care faceau spume langa un gard la tribuna a doua, iar tot publicul care nu tinea cu echipa adversa cred ca incapea intr-un autobuz (si nu fac misto). Pur si simplu Progresul nu exista dpdv al sustinatorilor.

microbuzulbotosani
microbuzulbotosani  •  27 Septembrie 2014, 19:43

sunt prea mult 3 echipe in bucuresti, lucru demonstrat prin faptul ca rapid si dinamo sunt in insolventa. ce dracu sa caute inca una?este exact ca si cu gsp tv care a fost desfiintat tot din cauza ca nu se uita nimeni la el.

rolando
rolando  •  27 Septembrie 2014, 14:14
Postat de interstelistul pe 27 Septembrie 2014, 13:04

Progresul ??!!! Dar de UTA, FC Arges, Poli Timisoara, U Craiova, Farul Constanta, Sportul Studentesc ati auzit? Echipele astea au scris istorie in fotbalul romanesc iar voi imi spuneti ca Sapunaru si Petre Marin au fost jucatori extraordinari. Vai de mama voatra....

A fost si randul dvs sa aveti articole in presa vremii.... acum asta e subiectul... poate maine, voi! ok?

rolando
rolando  •  27 Septembrie 2014, 14:11
Postat de adriann_ pe 27 Septembrie 2014, 13:20

Realitatea simpla si usor de inteles e ca Progresul a fost mereu o echipa fara suporteri. Genul asta de echipa poate realiza performante daca se baga la un moment dat bani, dar cand lucrurile incep sa scartaie dpdv financiar se duce de-a berbeleacul pana in liga a patra. Si nimeni sau aproape nimeni nu-i simte lipsa.

Gresesti stimabile! Sa.ti dau exemple, sa mergi sa vezi in arhiva ziarelor cati suporteri veneau pe Progresul, sau Republicii, sau....

mihai231
mihai231  •  27 Septembrie 2014, 14:05

singura indreptatita este Ripensia Timisoara cu o gramada de campionate castigate....inainte de 1945....

senemagugu_nagaga
senemagugu_nagaga  •  27 Septembrie 2014, 13:58

Alin Grigore ăsta o fi același cu dementul cu grosso-negri ?

fcu1948
fcu1948  •  27 Septembrie 2014, 13:49
Postat de iulian099 pe 27 Septembrie 2014, 13:02

Lasati-ne draq cu universitatea voastra, ne-ati innebunit. Behaiti pe la gsp in loc sa va duceti sa il trageti de manuta pe mititelu... pana si asta asteptati sa va faca presa ca voi sunteti prea comozi in scaunele din fata calculatoarelor. Daca nu sunteti in stare sa va adunati voi suporterii nu cautati sa faca asta presa...

Scuză-mă, dar când e vorba de behăit, voi sunteți cei mai îndreptățiți să o faceți! Dacă behăiți voi, nu înseamnă că o face toată lumea. În caz că nu ai aflat, au fost destule acțiuni publice de protest împotriva lui Mititelu și a mafiei din FRF&LPF, atât la Craiova cât și la București. Ultimul exemplu elocvent e protestul de anul trecut din fața Guvernului, când jandarmmii au intervenit în forță pt că s-au aprins 3 torțe și s-a scandat contra unui anumit chiompaliu chelios. Cunoști tu vreo acțiune de protest în România care să fi fost luată în seamă de autorități????

adriann_
adriann_  •  27 Septembrie 2014, 13:20

Realitatea simpla si usor de inteles e ca Progresul a fost mereu o echipa fara suporteri. Genul asta de echipa poate realiza performante daca se baga la un moment dat bani, dar cand lucrurile incep sa scartaie dpdv financiar se duce de-a berbeleacul pana in liga a patra. Si nimeni sau aproape nimeni nu-i simte lipsa.

  • 1
  • 2
  • 3
Comentează