FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - DINAMO 0-2

4 dinamoviști au dezamăgit cu Pandurii » Doi jucători aduși în iarnă au fost printre cei mai slabi » Cine a impresionat

Articol de GSP - Publicat luni, 06 martie 2017 08:59

Dinamo s-a calificat în play-off-ul Ligii 1 după ce a învins-o pe Pandurii, 2-0.

Dinamo a început greu meciul, dar pe final au controlat jocul și au avut o evoluție foarte bună.

Cei mai buni oameni ai meciului au fost dinamoviștii Nistor, Palici și Nemec. Fiecare dintre cei 3 au primit nota 7 din partea Gazetei Sporturilor.

La polul opus s-au aflat Romera, Busuladzici, Bawab și Bumba. Fiecare dintre cei 4 jucători au fost notați cu 5 de Gazeta Sporturilor.

Cosmin Contra, antrenorul lui Dinamo, a fost notat cu 7, în timp ce Flavius Stoican a primit nota 6.

note

32 de ani de la moartea tragică a fotbalistului român „mai talentat decât Hagi” » Cum l-a „vânat” Securitatea și de ce nu s-a înțeles nici cu Dobrin, nici cu Hagi: „Gică îl înjura, îl scuipa”

SPECIAL GSP | Povestea-thriller a lui Claudiu Bozeșan, fotbalist ce a învins-o pe Dinamo într-un blat stricat de Poli Timișoara: „Nu mi-a fost frică de ordinele primite!” + Dramă imensă după ce fratele i-a murit într-un misterios accident de camion


Comentarii (27)
vasy86le
vasy86le  •  07 Martie 2017, 00:02

Bumba s-a zbatut,a scos cateva lovituri libere, eu zic ca e un transfer bun si va ajuta echipa pe viitor.

zecs93
zecs93  •  06 Martie 2017, 18:09
Postat de zecs93 pe 06 Martie 2017, 18:09

Chiar l-am remarcat si eu pe Trtovac ieri cu Craiova si la fel si in meciu cu Medias, ar fi bun la noi, mai ales ca Medias a ratat playofful si e in insolventa.... deci locuri in europa nu se poate !!! De la Medias i-as lua pe Trtovac si Eric......pe Eric daca il antreneaza unu ca Contra si ii da jos din burta aia de tirist turc va ajunge bun de tot !!!

si la fel si in meciu cu FCSB*Scuzati !!!

zecs93
zecs93  •  06 Martie 2017, 18:09
Postat de conasu_boeru pe 06 Martie 2017, 10:39

Filip da, a fost nesigur și precipitat...dar toți au greșit foarte mult, Nistor pâna la gol a dat vreo 7 pase greșite, Nemec în repriza a II-a a pierdut tot.....e bine că o luăm acum de la capăt și putem regla lucrurile ! Să vedem cum o scoatem cu fundașii centrală că iar am rămas în doi și și aia nesiguri ! Imi place mult acest Trtovac de la Gaz Metan - sigur , promt, rapid și tehnic pentru înălțimea lui ! Nu l-am văzut odată să bubuie mingea aiurea , iese cu ea zici că e Sergio Ramos

Chiar l-am remarcat si eu pe Trtovac ieri cu Craiova si la fel si in meciu cu Medias, ar fi bun la noi, mai ales ca Medias a ratat playofful si e in insolventa.... deci locuri in europa nu se poate !!! De la Medias i-as lua pe Trtovac si Eric......pe Eric daca il antreneaza unu ca Contra si ii da jos din burta aia de tirist turc va ajunge bun de tot !!!

Vezi toate comentariile (27)
Comentează