FOTBAL  »  Superliga  »  GLORIA

5.500 de lei salariu pentru tata Jean

Articol de GSP - Publicat joi, 08 ianuarie 2009 00:00

Gloria va avea un buget mai sărac pentru 2009, de 17,4 milioane de lei, faţă de 26 milioane de lei în 2008, sumă stabilită ieri de Adunarea Generală a membrilor fondatori. Tot ieri s-a stabilit şi salariul preşedintelui, Jean Pădureanu, care va încasa 5.500 de lei, brut, aproximativ 1.000 de euro "în mînă", pentru activitatea sa la club. "Dacă am avut perioade în care echipa a jucat prost e pentru că eu şi Sabău nu am gestionat bine transferurile şi schimbul masiv de jucători", şi-a făcut autocritica Pădureanu.

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Ce susține MM Stoica că face săptămânal pentru suporterul pe care l-a pocnit: „Cumva am reparat-o”


Comentarii (1)
 •  12 Ianuarie 2009, 23:46

jean padureanu este un om calculat...modest....si care isi vede de treaba. Il admir.Nu se baga in scandaluri, si nu este printre cei care aduc rau fotbalului...cum sunt multi patroni sau presedinti de club. Ii doresc sa aiba multi ani de aici inainte in fruntea Gloriei Bistrita. Si...sa ma vedem echipa iar in cupa uefa..sau macar in intertoto. succes lui tata jean, si lui Ioan Ovidiu Sabau!!!!

Vezi toate comentariile (1)
Comentează