FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - ASTRA 5-1

Antrenorul Astrei, la pământ: "Suntem campioana României doar cu numele"

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 august 2016 22:47

Cristian Petre, antrenorul Astrei în lipsa lui Marius Șumudică, suspendat, a fost foarte dezamăgit de înfrângerea echipei sale la Cluj pe terenul celor de la CFR, scor 1-5.

"Nu vreau să vorbesc de arbitraj. Noi am demonstrat că nu putem juca din 3 în 3 zile. Am pierdut și doi jucători. S-a văzut că nu putem juca atât de des. În a doua repriză s-a văzut o cădere fizică și psihică după ratarea penalty-ului. Am căzut fizic din minutul 60. Noi am rămas echipa campioană doar cu numele.

Nu mai suntem aceeași echipă din sezonul trecut. Am jucat cu doi copii, am fost nevoiți să-l băgăm în luptă pe Nicoară. Am tot încercat să-i motivăm pe jucători, dar degeaba. Altfel s-au prezentat la meciul cu West Ham", a declarat Cristian Petre la Digisport.