FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN- CSM POLI IAȘI 2-1

"Au fost mai norocoși, nu meritam să pierdem" » Neagoe a comentat a șasea înfrângere consecutivă a ieșenilor

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 noiembrie 2016 21:19

Antrenorul ieșenilor, Eugen Neagoe, crede că înfrângerea de azi de la Mediaș (1-2) este nemeritată și că echipa sa merita să câștige.

"Cred că am avut meciul în mână, conduceam cu 1-0, Mediaş până în acel moment nu ne-a pus mari probleme. Am rusit să-i blocăm foarte bine pe cei trei jucători foarte periculoşi din atac Llullaku, Eric şi Munteanu. Cred că ne-am sperit după golul pe care l-am marcat.

E dureros când primeşti un gol în ultimul minut şi pierzi jocul, un joc pe care niciodată nu trebuia să-l pierdem după cum am arătat. Mediaş a fost echipa mai norocoasă decât noi", a spus Eugen Neagoe la TV Dolce Sport.

"Suntem atât de frustraţi pentru că am dominat meciul, atât în prima repriză, cât şi în a doua. I-am blocat foarte bine, mai ales în prima repriză. Noi încercăm să dăm ce avem mai bun, dar acesta e fotbalul, nu putem să schimbăm nimic, trebuie doar să ne concentrăm şi să ne antrenăm mai bine" Daisuke Sato, Poli Iași

CSM Poli Iași a ajuns la șase înfrângeri consecutive și se află pe locul 12, cu 12 puncte.