LIGA 1    •   SĂGEATA NĂVODARI

Au refuzat Dinamo pentru Năvodari » Selymes antrenor, Anamaria Prodan preşedinte la Săgeata!

Alin Buzărin

De ce s-a golit stadionul din Ploiești

Duminica, 16 Iunie 2013, 18:24

Deşi a avut pe masă o ofertă de la Dinamo, Tibor Selymes a refuzat şi o va antrena pe Săgeata Năvodari.

Dobrogenii au promovat pentru prima dată în Liga 1 în această vară şi s-au despărţit de Mihai Guliu. În locul său a fost adus Tibor Selymes, "principal" la Dinamo II pînă în acest moment. El a cîştigat lupta cu Ilie Stan, Nae Manea, Ionel Ganea şi Jerry Gane.

Alături de el va veni şi Anamaria Prodan, soţia lui Laurenţiu Reghecampf şi fostul preşedinte al celor de la U Cluj. Aceasta va fi nevoită să îşi suspende licenţa de impresar FIFA pe durata în care va fi preşedinte la Săgeata.

În staff-ul administritativ au mai fost cooptaţi Lucian Mitu ca vicepreşedinte, funcţie pe care a mai deţinut-o la U Craiova şi avocatul Dan Idita. Manu şi Tene vor fi secunzii lui Selymes. "Primarul doreşte să pună bazele unui proiect serios, iar clubul dispune de toate condiţiile pentru performanţă", au precizat noii oameni din conducerea grupării.

La Năvodari ar putea ajunge şi tinerii Lupu, Năstăsie, Roşu şi Puşcaş, sub formă de împrumut de la Steaua.

Comentarii (46 ) Adaugă comentariu

conasu_boeru  •  20 Iunie 2013, 14:51

" AU REFUZAT DINAMO " ????!!!! Aiurea !!! Au fost sfatuiti sa isi ia viteza , mai ales cand a venit si "curentata de centura" ! ....centura Las Vegas-ului !!!!!

belamy  •  17 Iunie 2013, 11:27

nu va mai "raciti" gura de pomana....familia asta nebuna se va baga singura in rahat. deja se lucreaza la cazul lor.

mama.is.here  •  17 Iunie 2013, 10:58

Postat de rossonero9 pe 16 Iunie 2013, 19:18

Viirorul Constanta, Sageata Navodari sunt Steaua 2 si Steaua 3... Cat sa mai suportam aceasta mizerie de echipa? Prafu si cu pulberea sa se aleaga de Steaua, sper ca UEFA sa-i excluda 5 ani din Europa! Noroc ca a retrogradat Chiajna ca aveati inca o echipa cu 6 puncte asigurate.

STAI ASA CA NU SE STIE, PARCA-I VAD PE COCENII AIA DE LA CHIAJNA TOT I LIGA1...atunci sa vezi=18 pcte!

cerebralu  •  17 Iunie 2013, 10:30

la Dinamo nu cred ca mai e loc de virusul asta odata cu plecarea lui borcea. afara cu tot ce inseamna becali si sa vedeti stadioane pline chiar si pe locul 6

conasu_boeru  •  16 Iunie 2013, 23:42

daaaa, ziaristi.... Pai cine pe cine a refuzat ? Nu cumva Dinamo nu a stat la discutie cu Selymes, cand a venit cu patachina la negocieri ? Si uite asa Steaua s-a asigurat de 6 puncte in acest campionat ! E penibil !!!

danni21  •  16 Iunie 2013, 22:40

da?....si care sunt acele ...3 clase?UE catei

giussybaratky23  •  16 Iunie 2013, 22:06

Sper sa aiba astia de la Navodari un fel de Romeo Bunica. ;))

giussybaratky23  •  16 Iunie 2013, 22:04

Dupa Gloria Buzau, Concordia Chiajna, U Cluj...se naste inca un satelit ovin. Asa poa' sa castige titlul an de an turma hristosului Creier de oaie. Halal echipa!

p56p  •  16 Iunie 2013, 21:59

Postat de valiii pe 16 Iunie 2013, 20:08

e clara treaba,stiu regheton de ce declara ca iar vor lua titlu,nebunule de nu te-ai duce si tu cu scumpa ta nevasta dupa gigi:))

ai dreptate perfecta, daca navodarii ar trage pentru dinamo sunt sigur ca ar lua cateii titlul si ar juca in sfarsit in cl... asa, cum navodarii se vor da la o parte in fata stelei iar va trebui sa mai astepte dinamo un an, saracii...

dog_one  •  16 Iunie 2013, 21:50

MULTESCU ARE 3 CLASE PESTE SELYMES ! FORZA DINAMO