FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA

AUDIO Devis Mangia a luat foc după victoria cu Sepsi » Și-a băgat jucătorii în ședință: "Nu e posibil așa ceva, pierdem campionatul"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 septembrie 2017 09:08

CSU Craiova a câștigat cu emoții partida disputată marți seara pe terenul lui Sepsi, 3-2. Deși au condus de două ori, oltenii s-au văzut de fiecare dată egalați, victoria fiind adusă in extremis de Bancu, în minutul 80.

Jocul echipei nu l-a mulțumit deloc pe tehnicianul Devis Mangia, care a fost ca un leu în cușcă pe durata celor 90 de minute.

La finalul partidei, italianul a izbucnit în vestiarul echipei sale, certându-și jucătorii pentru erorile ce o puteau costa pe CSU cele 3 puncte.

Într-o înregistrare a TV Telekom Sport, se poate auzi discursul extrem de agresiv al lui Mangia: "Nu e posibil aşa ceva, pierdem campionatul", a tunat tehnicianul de 43 de ani.