FOTBAL  »  Superliga  »  FC VASLUI - PANDURII 3-2

Batin a marcat golul cu numărul 300 al sezonului

Paul Batin
Paul Batin

Articol de - Publicat duminica, 20 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 20 noiembrie 2011 18:19

FC Vaslui a învins cu 3-2 formaţia Pandurii Tîrgu-Jiu, după un meci dramatic, cu două goluri marcate în prelungiri. Citeşte aici mai multe detalii şi vezi o galerie foto de la meci!

Deşi scorul cu care s-a intrat în prelungiri a fost 2-1 pentru vasluieni, atacantul Pandurilor, Paul Batin a izbutit să egaleze cu o lovitură de cap din colţul careului mic, la o centrare excelentă a lui Călin Cristea din colţul terenului. Golul lui Batin a fost reuşita cu numărul 300 a sezonului actual, în statistică nefiind contabilizate cele două goluri marcate de Steaua la Ploieşti, contra Petrolului, într-un meci suspendat înaintea pauzei.

Bucuria lui Batin a fost una de scurtă durată, Balaur marcînd golului victoriei moldovenilor, în minutul 90+3, declanşînd fiesta în tribunele stadionului din Vaslui.