FOTBAL  »  Superliga  »  CSMS IAŞI - STEAUA

Bun sub tensiune! Balaj, prestaţie excelentă la CSMS Iaşi - Steaua » A judecat perfect 4 faze

Articol de GSP - Publicat vineri, 29 mai 2015 19:35

Cristian Balaj a condus partida dintre CSMS Iaşi şi Steaua, scor 0-0, rezultat suficient pentru ca roş-albaştrii să cîştige titlul.

Arbitrul din Baia Mare a avut 4 faze controversate pe care le-a judecat foarte bine, în ciuda faptului că tensiunea a fost foarte mare.

Cea mai grea fază a fost în prelungirile primei reprize, cînd Adi Popa a şutat din cîţiva metri, însă ieşenii au blocat.

Steliştii au sărit de pe bancă şi au cerut un presupus henţ în careu la Mitici, dar Balaj a lăsat corect jocul să continue.