FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

"Câinii" au uitat să mai înscrie! Câte minute fără gol marcat au adunat dinamoviștii

Articol de GSP - Publicat joi, 30 martie 2017 16:51

Dinamo are ca obiectiv calificarea în cupele europene, iar Cupa României era un mijloc prin care acest obiectiv s-ar fi putut indeplini.

"Câinii" au pierdut la penalty-uri în fața Craiovei. Scorul după 120 de minute a fost 0-0, iar la loviturile de departajare oltenii s-au impus cu 6-5.

Pentru dinamoviști este al treilea meci consecutiv în care nu marchează. La cele 120 de minute se adaugă cele 180 din campionat, când dinamoviștii au remizat cu Viitorul și CS U Craiova.

Astfel, înaintea derby-ului cu FCSB de duminică, dinamoviștii acumulează 300 de minute fără gol înscris.