FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - ACS POLI TIMIȘOARA

Victorie lejeră obținută de CFR Cluj în fața celor de la ACS Poli » Răzvan Raț a debutat la bănățeni

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 martie 2018 11:18

CFR Cluj a câștigat partida amicală cu ACS Poli Timișoara, scor 3-1.

Dan Petrescu a folosit o echipă experimentală în prima parte, Vinicius, Djokovic, Culios și Camora fiind doar pe banca de rezerve. Asta nu i-a împiedicat să câștige categoric înfruntarea cu bănățenii. Primul gol a venit după un corner executat de Mailat, la capătul căruia s-a găsit G. Sousa.

Clujenii au început furibund partea secundă. Alexandru Păun a dublat diferența în minutul 52, iar Ioniță a dus scorul la 3-0 în minutul 60. Golul de onoare al oaspeților a fost marcat de Vașvari, din penalty, în minutul 80.

Răzvan Raț, fotbalistul curtat intens de Dinamo în ultimele săptămâni, a debutat pentru noua sa formație, ACS Poli, jucând o repriză.

Echipele de start:

CFR Cluj: Vâtcă - Luchin, Boli, Sousa, A. Vlad - L. Rus, M. Bordeianu - A. Păun, Mailat, A. Ioniță - Omrani
Rezerve: T. Duka, Mureșan, Vinicius, Hoban, Djokovic, Culio, M. Coman, Petruș, Balde, Dodoi, Camora, R. Ispas
Antrenor: Dan Petrescu

ACS Poli: Curileac - Străuț, Artean, Cânu, Raț, Vașvari, Enescu, Zaluschi, Munteanu, Bârnoi, Roman
Rezerve: Straton, Akaki, Melinte, Șeroni, Oliva, M. Croitoru, Popovici, Velcotă, Dăghici, Ciucur
Antrenor: Leo Grozavu