LIGA 1    •   

DINAMO

Cornel Dinu vrea Rapid sau Vaslui campioană: "CFR Cluj nu merită"

 
06 Mai 2012 16:22
 

Jucătorii lui Andone au învins la Dinamo, 1-0, şi se menţin lideri

Cornel Dinu a fost decepţionat de înfrîngerea dinamoviştilor din derby-ul cu CFR Cluj, 0-1. Dinu mărturiseşte că speră ca Rapid sau Vaslui să depăşească echipa lui Andone, care nu arată ca o formaţie campioană

"Sînt decepţionat şi deprimat de atitudinea arătată şi de joc. E diferenţă mare dintre ce speram şi ce prezintă echipa Dinamo. Partida a fost modestă, între două echipe preocupate mai mult de a pasa, decît de rezultat. CFR a venit să nu ia gol.

Nu cred că merită titlul CFR-ul, nu este echipa cea mai bună din campionat, să sperăm că se va face dreptate pe final de campionat. Vasluiul şi Rapidul îi pot prinde şi chiar depăşi", a spus Cornel Dinu la Fanatik Show, pe Digi Sport.

Dacă bat în meciurile cu Tg. Mureş şi Gaz Metan, Rapid şi Vaslui se menţin la 3 puncte în spatele liderului CFR Cluj.

Totul despre:
 
Comentarii (31)
ddss  (108 comentarii)
Postat de dura_alex pe 07 Mai 2012, 00:12
Ai uitat sportiv genial, capitan de echipa nationala,... dar nah, ce conteaza toate astea cind tu iti risti painea daca nu postezi?! Bataie mare pe reinnoirea contractelor din vara in peluza la voi cu toate disponibilizarile astea, vremuri grele pentru sufletistul ceferist pupindosist...
securistul, nemernicul si prostul de dinu
07 Mai 2012, 23:05   •   Comenteaza
ddss  (108 comentarii)
Postat de viiktor pe 07 Mai 2012, 06:40
Vasluiul a fost aproape de titlu si anul trecut. Pentru cei care au dat atentie, Vasluiul a avut o continuitate in progres in toti acesti ani: de la promovarea in B, pe urma promovarea in Liga I si calificarea in grupe Europa League. Ura maghiarilor CFR-isti contra celor de la VASLUI vine din pura prostie, din stupiditatea de a se lasa trasi in cursa de sarcasmul moldovenesc, deseori pe fata, in expresii injurioase. Asa ca, CFR-istilor maghiari ***, lingatori de *** si absorbanti de ***, sa ma CHIS pe voi!!! HAI "U" Cluj, echipa ardelenilor romani adevarati din Cluj!!!
mai viiktor (cu k unguresc) . poate ca moldovenii sant normali, dar pe tine mama te-a facut prost rau. Ungurii (adica echipa care are patron maghiar) sant cei care conteaza in fotbalul din vlahia si nu voi care santeti venetici (cu ***) pe plaiurile ardelene.
07 Mai 2012, 23:03   •   Comenteaza
soso59  (130 comentarii)
Domnule Dinu! Si eu am fost deceptionat de comportarile dumneavoastra pe teren Nu uit cat erati de huiduit datorita intrarilor criminale pe care le faceati la adversari.....Pana si pe stadioanele din strainatate erati huiduit datorita prestatiilor inumane pe care le aveati! Ati uitat cati au su7ferit din cauza dumneavoastra...Erati de speriat!
07 Mai 2012, 18:35   •   Comenteaza
soso59  (130 comentarii)
Postat de viiktor pe 07 Mai 2012, 06:40
Vasluiul a fost aproape de titlu si anul trecut. Pentru cei care au dat atentie, Vasluiul a avut o continuitate in progres in toti acesti ani: de la promovarea in B, pe urma promovarea in Liga I si calificarea in grupe Europa League. Ura maghiarilor CFR-isti contra celor de la VASLUI vine din pura prostie, din stupiditatea de a se lasa trasi in cursa de sarcasmul moldovenesc, deseori pe fata, in expresii injurioase. Asa ca, CFR-istilor maghiari ***, lingatori de *** si absorbanti de ***, sa ma CHIS pe voi!!! HAI "U" Cluj, echipa ardelenilor romani adevarati din Cluj!!!
Cred ca ai un creier cat un bob de orez neeductule! Si sti de ce? Pentru ca ti s-a dilatat de la caldura!!!!!! In primul rand daca te-ai uita pe siteul CFR ai vedea ca nu exista nici un ungur in echipa si staful tehnic!!!! La cat hot dog ai in gura cred ca atunci cand erai mic ma*** te pupa pe frunte si apoi te trimitea la taticu spunand: "DU-TE ACUM DRAGU MAMI LA TATICU SI ZI-I CA TE-AM PUPAT IN FUND CA ASTA NU_I CAP!!!!"
07 Mai 2012, 18:16   •   Comenteaza
albusibiu  (3194 comentarii)
Postat de viiktor pe 07 Mai 2012, 06:40
Vasluiul a fost aproape de titlu si anul trecut. Pentru cei care au dat atentie, Vasluiul a avut o continuitate in progres in toti acesti ani: de la promovarea in B, pe urma promovarea in Liga I si calificarea in grupe Europa League. Ura maghiarilor CFR-isti contra celor de la VASLUI vine din pura prostie, din stupiditatea de a se lasa trasi in cursa de sarcasmul moldovenesc, deseori pe fata, in expresii injurioase. Asa ca, CFR-istilor maghiari ***, lingatori de *** si absorbanti de ***, sa ma CHIS pe voi!!! HAI "U" Cluj, echipa ardelenilor romani adevarati din Cluj!!!
Ho cu tata, racketule :) Cica "sarcasm moldovenesc". Ala nu-i agricol sau zootehnic, sper ca stii asta. :)
07 Mai 2012, 11:55   •   Comenteaza