FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - OŢELUL 1-2

Costel Gâlcă le dă dreptate suporterilor care-i cer demisia » Face şi un anunţ pentru etapa viitoare

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 aprilie 2015 23:03

Steaua n-a reuşit decît un singur punct în ultimele trei partide, iar în jocul de astăzi n-a putut trece nici de "lanterna roşie" Oţelul, fiind învinsă, scor 1-2.

Costel Gâlcă a comentat înfrîngerea şi recunoaşte că duce dorul jucătorilor plecaţi în iarnă.

"În prima repriză am fost o echipă largă în teren. Jucătorii care au plecat ne aduceau multă linişte. Avem ocazii şi nu marcăm. Am crezut în Latovlevici că va face un meci bun, dar după cum s-a văzut nici un jucător din prima repriză n-a jucat bine.

E logic să mi se ceară demisia pentru că principalul vinovat sînt eu. Important e să avem toţi jucătorii valizi. Încercăm să cîştigăm meciul care vine cu Universitatea Cluj şi după aceea o aşteptăm pe ASA. Keşeru era un golgheter, Sînmărtean era un pasator foarte bun, iar Szukala avea experienţă, ne ajuta foarte mult pe linia de fund. Vor fi schimbări la meciul următor", a spus Costel Gâlcă la Look tv.

Comentarii (41)
caminero
caminero  •  20 Aprilie 2015, 09:19
Postat de maresal30 pe 20 Aprilie 2015, 00:50

galca si stoican se combina la un gram ,cap de ciment cu cap de pluta

S-avem pardon, omu nostru Stoicanetti are din belşug şi ciment şi plută (dar şi alte substanţe interzise, cum ar fi tărîţele), deci nu e nevoie să se combine cu nimeni. :D :D :D

el.pistolero
el.pistolero  •  20 Aprilie 2015, 08:40

Sa ramana Galca, este om serios, nu asculta manele ca altii.

travka
travka  •  20 Aprilie 2015, 07:45

Galca, tu esti cel mai slab antrenor din liga 1, ai jucat cu Varela fundas stanga aseara? cand il ai pe Guilherme pe banca? joci cu Filip ala care e cel mai slab inchizatori din campionat, nu stie sa dea o pasa de 3 metri???? il bagi pe Chipciu nerefacut...si ai o tactica foarte slaba, din min 1 Steaua ataca ca DISPERATA in valuri si te prind aia pe contra-atac si incep meciul de la 1-0??? cine a mai auzit de asa ceva bai Galca? bai baiatule ai 90 de minute sa dai un gol sa castigi un meci, nu tre sa il dai in primele 10 minute mereu ba baiatule, risti sa fii prins pe contra-atac aiurea, vezi Petrolu-Ceahlaul-Rapid si acum Otelu, chiar nu ai inteles nimic din meciurile astea???????? PENTRU CE ATACA ASTIA CA DISPERATII DIN MIN 1???? ca sa primesti gol pe contra-atac si dupa sa vad acelasi scenariu obosit cu lupta dupa egalare degajare Tamas pe varfuri direct? asta faci tu la antrenamente? degajari pe varf??? bai Galca, lasa-ne frate si du-te tu la juniori acolo ca habar nu ai sa castigi un titlu, ai 10 puncte avans si degeaba, te bat toate retrogradatele, nu stii sa gestionezi meciuri, nu stii sa ai atitudine in fata jucatorilor, cred ca te iau toti la misto in vestiar, gata e timpul sa pleci pana nu pierdem titlul, dar cred ca ar fi mai bine sa jucam in EL decat in UCL, sa vada si gibonu ca daca vinzi CEI MAI BUNI JUCATORI SI NU ADUCI NIMIC, cam asta se intampla bai gigi luptatorul luminii stelare